Yıkılmaz: “Batman’da Ekmek Zammı Geri Alınmalıdır”

Yıkılmaz: “Batman’da Ekmek Zammı Geri Alınmalıdır”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.08.2023
52
A+
A-

MİL-TARIMORMAN SEN Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz YIKILMAZ yaptığı açıklamada Batman’da ekmek zammını fazla bulduklarını belirterek geri alınmasını istedi. Başkan Yıkılmaz açıklamasında “Ekmek toplumumuzun en çok tercih ettiği tabi gıdalarındandır. Bir çok insan sadece ekmek yemek suretiyle karınlarını doyuruyor temel gıdalarını alıyorlar. Ekmek doğal ve tabii bir besin maddesidir.
Lokantacı kardeşlerimiz iyi bilirler ekmekle karınlarını doyuran insanlarımız vardır. Bir başka ifadeyle ekmek almadan doyduğunu hisseden insanlarımız azdır.
Bir başka tespiti de şöyle ifade edelim: Ekonomisi zayıf binlerce ya da milyonlarca insanın tercih edeceği temel gıda maddesinden biri ekmek olmuştur. Ekmek sofralarımızın baş tacıdır baş tacı da olmaya devam edecektir.

Şüphesiz ki ekmeğin sofralarımıza gelmesinde alın teri olan insanların başında köylülerimiz gelmektedir. Ekmekte köylü kardeşlerimizin alın teri vardır. Ne garip ki alın terlerinin hakkını alamayan da onlardır. Hani derler ya: “Parayı üretici değil aracı kazanırmış”. Köylü kardeşlerimiz mahsulünü satamazken aracı stok edip para kazanıyor..

EKMEK ZAMMI OLDUKÇA FAZLADIR

Batman’da son dönemde ekmeğe yapılan zam oldukça fazladır.
Bu fiyat asla kabul edilemez.
Ekmek tüketiminin oldukça fazla olduğu böyle bir şehirde, yüzde 40 lara varan zamla halkın karşısına çıkmak insafa ve vicdana yakışmaz.
Batman ‘da ekmeğe yapılan zammı gereksiz ve oranını fazla buluyor zammın en kısa sürede geri alınmasını arz ve talep ediyoruz.
bu zam oldukça yüksektir. İnsanların sadece kendi menfaatlerini ve kendi kazançlarını düşünmeleri yersizdir. Halkın istek ve talepleri çok daha önemeli bir tercihtir. Zorunlu bir gıda maddesi olan ekmeğe yapılan zam gerçekten de yersizdir.
Halkın ekmeğiyle oynamak doğru değildir.

ÇEVRE İLLERDE EKMEK FİYATLARI DAHA DÜŞÜKTÜR

Tüketici Derneği Başkanlarına, Esnaf Dernekleri Yöneticilerine ve Tüketiciyi Koruma yöneticilerine seslenmek isteriz. Ekmek zammının durdurulması noktasında gayret ve çabalarınızı bekliyoruz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.