Zafer Bayramına coşkulu kutlama 

Zafer Bayramına coşkulu kutlama 
Yayınlama: 30.08.2023
40
A+
A-

 

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Batman’da vatandaşlarında katılımıyla coşkulu bir şekilde yapıldı. Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk büstüne sunumuyla başlayan kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından valilik binasında tebrikat törenine geçildi. Törende Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, askeri erkan, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.

 

BULVARDA COŞKULU KUTLAMA

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programına; Vali Ekrem Canalp’ın yanı sıra Eşi Dr. Ayten Canalp, AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Mehmet Ali Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, protokol üyeleri, askeri erkan, kamu kurum yöneticileri, siyasi partilerin yöneticileri, şehit yakınları, gaziler ile STK temsilcileri katıldı.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos mesajının okunmasının ardından kutlama töreni, Hava Personel Üsteğmen Hasan Oral tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve folklor gösterisinin ardından program geçit töreni ile sona erdi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.