Vali Canalp Mereto zirvesindeki yolu inceledi

Vali Canalp Mereto zirvesindeki yolu inceledi
Yayınlama: 13.09.2023
144
A+
A-

Vali Ekrem Canalp, 2 bin 973 rakımlı Mereto dağı ve yöresinin dağcılık ve doğa turizmine kazandırılması amacıyla İl Özel İdaresince yapılmakta olan yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Ekrem Canalp’in talimatları ile daha önce Purşeng Yaylası’na kadar açılan yol, Mereto Dağı‘nın zirvesine kadar devam etmesi yönünde çalışma başlatılmıştı. Vali Canalp, İl Özel İdaresi tarafından yapılmakta yolu inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

GÖÇERLERİ ZİYARET ETTİ

Vali Canalp ve eşi Dr.Ayten Canalp, 2 bin 973 rakımlı Sason Mereto Dağı eteklerinde konargöçer bir tarzda hayatlarını idame eden vatandaşlarla bir araya geldi. Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali ve eşi çocuklara hediyeler takdim etti.

5.4 KM’LİK YOL ASFALTLANDI

Vali Ekrem Canalp’in Gercüş köy ziyaretleri sırasında Kutlu ve Aydınca köylerimizin talebi olan 5.4 km. uzunluğundaki yollar beton asfalt (BSK) yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

TURİZM FESTİVALİ 19 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Batman Valiliği tarafından merkez ve 5 ilçede düzenlenecek olan Turizm Festivalin 19 Eylül’de başlıyor.Batman Valiliğinden yapılan açıklamada “Sayın Valimiz Ekrem Canalp’ın katılımıyla 19 Eylül 2023 Salı günü saar 16.00’da Batman Park AVM önünden başlayarak Atatürk Parkına kadar Batman Turizm Festivali Başlangıç Korteji yürüyüşü yapılacaktır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.