Vali Canalp BATSO toplantısına katıldı

Batman Valisi Ekrem Canalp, Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO)’nun Aylık Olağan Meclis Toplantısına katılarak, BATSO Meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Vali Canalp BATSO toplantısına katıldı
Yayınlama: 09.05.2024
7
A+
A-

Toplantıda, Batman’ın ticaret ve sanayi alanındaki güncel konuları ele alındı. Vali Canalp, BATSO meclisiyle istişarede bulunarak, kentin ekonomik gelişimine katkı sağlayacak adımları değerlendirdi.

DEMİR ‘İŞ İNSANLARI CİDDİ SORUN YAŞIYOR’

BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir; Petrol City AVM’nin önündeki yaya geçidinden kaynaklı yaşanan trafik kazalarının önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasıgerektiğini ve geleceğe güzel bir gençlik kazandırmak için Madde Bağımlılarıyla mücadeleiçin çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini ve yeni OSB’lerin parsel fiyatının yüksek olmasından kaynaklı iş insanlarının ciddi sorunlar yaşadığını dile getirdi.

EKİNCİ ‘OSB’LER ALTYAPI SORUNU YAŞIYOR

BATSO Meclis Başkanı Ercan Ekinci; Batman su sorununu, OSB’lerin alt yapı sorununu, OSB yolundaki kazaların önüne geçilmesi, Yeni açılacak olan OSB’lerin hangi aşamada olduğu, Sanayileşme için yatırımcı teşviklerinin arttırılması gerektiğini maddeler halinde gündeme getirdi.

VALİ CANALP’A PLAKET

Vali Canalp ise; BATSO ile işbirliğini artırmaya yönelik kararlılığını vurguladığı belirtildi. Bu önemli buluşmanın, Batman’ın ekonomik ve ticari potansiyelini daha da güçlendirmeye yönelik atılan adımların bir yansıması olduğu ifade etti. Katılımlarından dolayı Yönetim kurulu Başkanı Abdulkadir Demir, Vali Ekrem Canalp’e BATSO plaketi takdim edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.