Üniversite’den 60 yaş üstü bireylere eğitim imkânı 

 “60 + Tazelenme Üniversitesi” Projesi İş Birliği Protokolü, Batman Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Arasında İmzalandı.

Üniversite’den 60 yaş üstü bireylere eğitim imkânı 
Yayınlama: 07.07.2024
13
A+
A-

60 yaş üstü bireylere üniversite eğitimi vermeyi amaçlayan “60 + Tazelenme Üniversitesi” projesine Batman Üniversitesi de dâhil oldu.  Aktif ve sağlıklı yaşlanma perspektifi kapsamında yaşlıların toplumsal hayata etkin katılımlarını sağlamak ve üniversite bünyesinde eğitim almaları için geliştirilen Tazelenme Üniversitesi iş birliği protokolü Batman Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında imzalandı.

EĞİTİMLER “HAYAT BOYU ÖĞRENME” MODELİNE UYGUN YAPILACAK

Batman Üniversitesi, Türkiye’de halihazırda 13 üniversitenin dahil olduğu “Tazelenme Üniversitesi” projesine Güneydoğu Anadolu Bölgesi üniversiteleri arasında ilk imzayı atmış oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Batman Üniversitesi arasında imzalanan protokolün diğer üniversitelerde de yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Tazelenme Üniversitesi ile ilimizde ve bölgemizde yaşayan 60 yaş üstü bireylerin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde farklı bilim dallarında sertifikalandırmaya dayalı eğitim verilmesi planlanıyor. Eğitimler “hayat boyu öğrenme” modeline uygun yapılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.