Türkiye Çevre Platformundan adaylara çağrı ‘Doğayı, Çevreyi Sahiplenen Adaylar İstiyoruz’

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği’nin de bileşeni olduğu Türkiye Çevre Platformu, 31 Mart yerel seçim öncesi adaylara çağrıda bulunarak ‘Doğayı, Çevreyi Sahiplenen Adaylar İstiyoruz’ açıklamasında bulundu.

Türkiye Çevre Platformundan adaylara çağrı ‘Doğayı, Çevreyi Sahiplenen Adaylar İstiyoruz’
Advert
Yayınlama: 15.03.2024
28
A+
A-

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği’nin bileşeni olduğu Türkiye Çevre Platformu “Doğal ve kültürel değerlere karşı yürütülen yok edici yağma ve talana karşı, doğaya karşı işlenen suçlarla mücadelesini sürdürürken, diğer yandan çevre duyarlılığının toplumsallaşması ve çevre bilincinin etkinleşmesi için çalışmaktadır. Ancak tüm bu mücadelelere karşın doğal kaynaklarımız, bir avuç çıkar çevrelerinin sınırsız kâr hırsına sunularak yok edilmeye devam ediyor.

ÇARPIK KENTLEŞME VE SANAYİLEŞME, KİRLİ TEKNOLOJİLER İLE HAVAMIZ KİRLETİLDİ

Tarım alanlarımız betonlaştırılarak, çiftçilerimiz, köylülerimiz üretim süreçlerinden koparıldı. Ormanlarımız maden aramalarına açılarak toplumun akciğerleri, yer altı ve yer üstü içme ve kullanma su kaynaklarımız yok edildi. Denizlerimiz kirletildi,.

BUNLARIN SORUMLULARINI BİLİYORUZ, TANIYORUZ

Yıllardır sürdürülen çabalar doğaya karşı suçların işlenemez, yağma ve talanın yapılamaz olmasını zorunlu kılıyor. İşte böylesi bir süreçte Yerel seçimlere gidiyoruz. Türkiye Çevre Platformu Yürütme Kurulu olarak yerel seçimler için çağrımız var; 31 Mart Yerel seçimleri, tüm sosyal, toplumsal sorunlarımız da göz önüne alındığında her zamankinden daha önemli ve farklı bir nitelik içermektedir. Belediyeler, Yerel yönetimler yeni bir yaşam biçiminin inşası sürecinde son derece önemli işlevler üstlenmelidir. Tam da bu nedenle 31 Mart seçimleri bugün düne göre çok daha önemlidir. 31 Mart 2024 seçimleri, insan emeği ve doğanın sınırsız sömürüsü ve talanına, bütün gücümüzle ve gür bir sesle “DUR” diyebilmek için çok önemli bir kavşaktır.

‘TOPLUMUN ÇIKARLARI TEMELİNDE KAZANCA DÖNÜŞTÜRMELİ’

Bunun için, tüm çevre duyarlı kuruluşlar birleşerek, tam bir dayanışma içerisinde olmalıdırlar. 31 Mart 2024 yerel seçimleri, içine düştüğümüz büyük çöküşü sona erdirmenin önemli bir dönemeci haline getirilmeli. Tüm farklılıklarına karşın, etkin bir dayanışma ile bu seçim, toplumun çıkarları temelinde kazanca dönüştürmeli ve mutlaka kazanılmalıdır. Bu çerçevede, toplumsal değerlerimizi toplumun bütününün kullanımına sunan, yerinden demokratik yerel yönetim anlayışını benimseyen adaylara sahip çıkıp destekleyerek ve kazanabilecek olanlarla bütünleşerek bu seçimler kazanılmalıdır. Üzerimize düşenleri yaparsak kazanırız, Haydi o zaman kazanmak için sorumluluklar üstlenerek görev başına… “

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.