Tekstil atık kumbaraları sayesinde geri dönüşüme kazandırıyor!

Batman Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, şehir merkezinde kurduğu 100 adet tekstil ve giysi atıkları kumbarası ile 167 ton tekstil atığını geri dönüşüme kazandırdı.

Tekstil atık kumbaraları sayesinde geri dönüşüme kazandırıyor!
Yayınlama: 26.05.2024
11
A+
A-

Çevreyi korumak ve sıfır atık yönetimini yaygınlaştırmayı amaçlayan Belediye İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Sıfır Atık Yönetmeliği’ne uygun olarak evlerden toplanan giyim, ayakkabı, kemer, çanta, tül, perde, battaniye ve nevresim gibi tekstil ürünleri belili bölgelere konumlandırılan 100 tekstil atık kumbaraları sayesinde geri dönüşüme kazandırıyor.

100 NOKTADA KUMBARALAR KONULDU

Batman kent merkezinde bulunan mahallelerde toplam 100 noktada yer alan kumbaralar ile 20 ayda toplam 167 ton giyim ve tekstil atığı geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırıldı. Batman Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, yurttaşların ev tekstil ürünlerini çöpe atmak yerine belirlenen kumbaralara atmalarını isteyerek bu şekilde, sadece geri dönüşüm sürecine katkı sağlanmakla kalmayacak, aynı zamanda karbon ayak izinin de azaltılmasına önemli bir katkı sağlanacağını belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.