Tasarım ve Beceri Atölyesi olan okul yöneticileriyle toplantı yapıldı

Tasarım ve beceri atölye açılan 50 okul müdürü ve formatör öğretmenleri bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

Tasarım ve Beceri Atölyesi olan okul yöneticileriyle toplantı yapıldı
Yayınlama: 31.05.2024
6
A+
A-

Hizmet binasında gerçekleşen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya, Beşiri İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Akın, Gercüş İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahabettin Konakçı, Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nezir Sevim, Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysi Bozkurt ve Hasankeyf İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdussamed Oral, tasarım ve beceri atölye kazandırılan okul müdürleri ile bilişim formatör öğretmenleri katıldı.

‘50 OKULA TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ KURULDU’

Müdür Kurtaran, konuşmasında bu projenin eğitimdeki önemine dikkat çekerek, ” Sayın Valimizin desteğiyle 50 tane tasarım ve beceri atölyesi kurduk. Dezavantajlı okullara 10 adet Drama, 13 adet FETEMM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik), 27 adet yazılım ve tasarım atölyesi kazandırdık.” dedi.

‘ÇOCUKLARIMIZIN UFKU GENİŞLESİN’

Yeni açılan 50 tasarım ve beceri atölyesiyle daha modern imkanlara sahip olduklarını ifade eden İl Müdürümüz, “Bugün biz bu imkanları değerlendirmezsek, yarın yenilerine sahip olamayız. Bu atölyelerimizin ürünlerini görelim, yarışmalara ev sahipliği yapalım, TEKNOFEST’e daha yoğun katılım sağlayalım. Çocuklarımızın ufku genişlesin. Bu projeyi bu yüzden çok önemsiyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.