“Tarlada atanamayan öğretmen var”

“Tarlada atanamayan öğretmen var”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.08.2023
10
A+
A-

Tarlada çalışan çiftçileri ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerini dinleyen HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı Şerif Durmaz, tarlada atanamayan öğretmenler sürpriziyle karşılaştı.

Seçim öncesi yaptıkları ziyaretleri seçim sonrasında da sürdüren HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı Şerif Durmaz Batman’ın kenarında tarlada çalışan çiftçileri ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Şerif Durmaz tarlada çiftçilerin ziyaretinde atanamayan öğretmenler, çiftçilerin karşılaştığı zamlar ve ürünlerin değerini bulamaması gibi birçok sıkıntı ile karşılaştı.

Çiftçiler ile dertleşen Durmaz, “Toplumun en önemli çalışanları ve emek verenleri sizlersiniz. Çiftçilerin yaşadıkları sıkıntıları çiftçilerden dinlemek ve çözüm üretmek için çalışıyoruz. Üretimin daha verimli ve artırılması için gerekenleri sizlerden dinleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Çiftçiler ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, üretimin artması için çok çalıştıklarını söylediler.

Üretimin önünde çok engel bulunduğunu belirten çiftçiler, “Geçen senelerde tarımın bize destekleri çok oluyordu. Desteklerin artması ile maliyetler bir nebze olsun azalıyordu. Şimdi ise birçok teşvikin ve desteğin önü kapatıldı. Geçen senelerde örneğin sera naylonu yardımı yapılıyordu. Bu sene yok.” ifadelerini kullandılar.

Üniversite mezunu olan ve atanamayan öğretmen Mustafa Adlığ ise tarlada çalışarak geçimini sağlamaya çalıştığını belirterek, “Edebiyat bölümünü okudum. KPSS sınavına girdim ama bir türlü atanamadım. Edebiyat öğretmeni olmak hayalimdi ama tarlada salatalık topluyorum şimdi. İşimden bir şikâyetim yok. Ama öğrencilerim arasında çocuklara bir şeyler öğretmek isterdim. Ağabeyimde Sanat Tarihi bölümünü okudu. Anlayacağınız tarlalar atanamayan öğretmenlerle dolu.” dedi.

Tarlada çalışan çiftçileri ziyarete devam eden Durmaz, marul ekimi yapan çiftçilerden ürünlerin satışları ve fiyatları hakkında bilgi aldı.

Marul ekimi yapan çiftçiler endişelendiklerini belirterek, “Ürünümüzü aldıktan sonra satış için Batman Haline götürüyoruz. Çok düşük fiyat verince satmak istemiyoruz. Özel sektörde satmak isteyince de her zaman ürün elde etme imkânımız olmuyor.” dediler.

Tarlada ilk defa bir siyasetçinin kendilerini dinlemeye geldiğini belirten çiftçiler memnuniyetlerini dile getirdiler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.