‘Sürdürülebilir Enerji ve Paradigmalar’ paneli düzenlendi

Sürdürülebilir enerji alanındaki son gelişmeleri ve gelecek paradigmaların takipçisi olan Batman Üniversitesi ev sahipliğinde, “Sürdürülebilir Enerji ve Paradigmalar” adlı panel gerçekleşti.

‘Sürdürülebilir Enerji ve Paradigmalar’ paneli düzenlendi
Advert
Yayınlama: 13.05.2024
8
A+
A-

Batı Raman Kampüsü Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen panele Kanada Waterloo Üniversitesi Onursal Başkanı Prof. Dr. Feridun Hamdullahpur, ABD Nevada Üniversitesi emekli Prof. Dr. Yunus Çengel, Kanada Ontario Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde kürsüsü bulunan Prof. Dr. İbrahim Dinçer, konuşmacı olarak katıldı. Programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, EKOM Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Rıda Tür, akademisyenler ile öğrenciler katıldı. Enerji çalışmalarında dış paydaş olarak programa katılan, TPAO, TÜPRAŞ ve Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi yetkilileri enerji alanındaki gelişmeleri takip etmek üzere programa eşlik etti.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİNİN ÖNEMİ VURGULANDI

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, sürdürülebilir enerjinin önemini vurgulayarak, üniversitenin bu alandaki çalışmalarına destek verdiğini bu hususta üniversitemizde böylesine değerli profesörleri ağırlamanın memnuniyet verici olduğunu belirtti. Açılış konuşmalarının ardından panel ile devam eden programda;  “Enerji, Çevre, Eğitim Ve Sanayi Dörtgeni: Beklentiler Ve Neler Yapılmalı?” adlı panel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul moderatörlüğünde, üç değerli profesörün katılımıyla gerçekleşti. Panelde konuklar salondan gelen soruları yanıtlayarak salondaki konukların olayla ilgili daha detaylı bilgiler edinmelerini sağladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.