Suda boğulma olaylarını önleme toplantısı gerçekleştirildi

Sason İlçe Kaymakamı Murat Mete’nin başkanlığında, Batman ili ve ilçemizde yaşanan boğulma vakalarının önlenmesi amacıyla Batman Valiliğinin talimatları doğrultusunda toplantı gerçekleştirildi.

Suda boğulma olaylarını önleme toplantısı gerçekleştirildi
Yayınlama: 11.06.2024
5
A+
A-

Kaymakamlık binası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, ilgili kurum amirleri, katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaymakam Mete, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan boğulma vakalarının, toplum sağlığı ve güvenliği açısından büyük bir endişe kaynağı olduğunu belirtti.

‘GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMALIYIZ’

Kaymakam Mete, “Vatandaşlarımızın serinlemek amacıyla gölet, baraj ve akarsulara girmesi ciddi tehlikeler yaratmaktadır. Bu tehlikeleri minimize etmek adına hep birlikte çalışmalı, gerekli tedbirleri almalıyız” dedi. Toplantıda, boğulma vakalarını önlemek adına Batman Valiliği tarafından verilen talimatların uygulanması konusunda eylem planı hazırlandı. Emniyet ve Jandarma yetkilileri, özellikle gözetimsiz alanlarda vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık vereceklerini ve riskli bölgelerde devriye hizmetlerinin artırılacağını belirtti. Ayrıca, yüzme bilmeyen vatandaşların akarsu ve göletlere girmemesi konusunda uyarı paylaşımları yapılacağı konusunda fikirbirliği sağlandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.