İslam Ucan Dünya 3.cüsü olarak döndü

İslam Ucan Dünya 3.cüsü olarak döndü
Yayınlama: 01.12.2023
130
A+
A-

Batman Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde aldığı eğitimle başarıdan başarıya koşan dünyaca ünlü sporcumuz İslam Ücan, kendi kilo ve kategorisinde dünya üçüncülüğünü elde ederek Batmanlıları gururlandırdı.

Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından takım halinde Portekiz’de yapılan Dünya Şampiyonasında, 1955 Batman Belediyespor Kulübü oyuncusu İslam Ücan, 75 kilogramda rakiplerini eleyerek üçüncü oldu.

Bronz Madalyayı ilimize kazandıran Kick Boks Şampiyonu Ücan, sporseverler tarafından memnuniyetle karşılandı.

WAKO faaliyet programında bulunan Kick Boks Büyükler Dünya Şampiyonasına 70 ülkeden 2000’e yakın sporcu katılmıştı. Portekiz/Albufeira’da yapılan Türkiye Milli Takımı Şampiyonadan; 10 Altın, 17 gümüş, 14 bronz ve toplamda 41 madalya ülkeye geri döndü.

Belediye Spor İşleri Müdürü ve aynı zamanda 1955 Batman Belediyespor Kulüp Başkanı Burak Eren, Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük bir başarıya imza atan sporcumuz İslam Ücan’ı almış olduğu dünya şampiyonasındaki bronz madalyadan dolayı tebrik etti.

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan en büyük destekçilerinin Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp olduğunu kaydeden Müdür Eren: “Sporun ve sporcunun yanında olan ve bizlerden desteğini esirgemeyen başta Valimiz olmak üzere sporcu ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Aldığımız bu madalyayı Batman halkına armağan ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.