Siber Zorbalık Projesi Bilgilendirme toplantısı

Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz tarafından hayata geçirilen “Bilinçli Teknoloji Kullanımı ve Siber Zorbalık” projesinin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Siber Zorbalık Projesi Bilgilendirme toplantısı
Yayınlama: 13.02.2024
7
A+
A-

İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen “Bilinçli Teknoloji Kullanımı ve Siber Zorbalık” projesinin tanıtım ve bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya, Şube Müdürleri Abdurrahim Kusen, Abdurrahman Kardaş, Mehmet Şirin Temiz ve ilimiz il ve ilçelerde görev yapan rehber öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program Müdür Kurtaran’ın konuşmasıyla başladı. Müdür Kurtaran, değerli mesai arkadaşları ve meslektaşlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Bilinçli Teknoloji Kullanımı ve Siber Zorbalık” projesinin önemine dikkat çekti.

SİBER ZORBALIK SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİLER

Müdür Kurtaran özellikle rehber öğretmenlerin eğitimdeki önemli rolüne ve eğitime verdikleri desteğin önemine vurgu yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakanlık tarafından hayata geçirilen birçok projede rehber öğretmenlerin kilit bir rol oynadığı belirtti. İl Milli Eğitim Müdürümüz, rehber öğretmenlerin sadece öğrencilere değil aynı zamanda öğretmenlere ve yöneticilere de destek olarak rehberlik yaptıklarını ifade etti. Daha önce “Koruyucu Meleğim Annem” ve “Engelleri Ailemle Aşıyorum” projelerinin hayata geçirildiğini ve bunların velilere ulaştığı, bilgilendirme kitapçıkları dağıtıldığı aktarıldı. Şimdi ise “Bilinçli Teknoloji Kullanımı ve Siber Zorbalık” projesi ile teknolojinin getirdiği faydaların yanı sıra ortaya çıkan siber zorbalık sorununa dikkat çekilerek, bu sorunun üstesinden gelmek için çaba sarf edileceği ifade etti.

SİBER GÜVENLİK BİLİNCİ ARTIRILACAK

Müdür Kurtaran teknolojinin gelişiminin yanında ortaya çıkan siber güvenlik sorunlarına değinerek, eğitimciler olarak bu sorunların üstesinden gelmek için çaba gösterdiklerini ve il genelinde bu çalışmanın başlatıldığını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz, “Bilinçli Teknoloji Kullanımı ve Siber Zorbalık” projesiyle birlikte, teknoloji ve internetin güvenli kullanımı konusunda öğrencilere, velilere ve eğitimcilere yönelik eğitimler ve bilgilendirme faaliyetleri içereceğini söyledi. Proje kapsamında, siber güvenlik bilincinin artırılması, siber zorbalıkla etkili mücadele yöntemlerinin öğretilmesi ve teknolojiyi faydalı bir araç olarak kullanma becerilerinin geliştirilmesinin hedeflendiğini açıkladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.