Şeyh Halid Türbesi yıl dönümünde binlerce seveninin ziyaretçi akınına uğradı

Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı Örmegöze köyü Kanireva Zilan türbesinde medfun bulunan Şeyh Halid’in türbesi, vefatının yıl dönümünde binlerce seveninin ziyaretçi akınına uğradı.

Şeyh Halid Türbesi yıl dönümünde binlerce seveninin ziyaretçi akınına uğradı
Yayınlama: 26.05.2024
17
A+
A-

Her yıl Mayıs ayının son haftasında yapılan Şeyh Halid’i anma etkinliğine, bu yıl da hem yurt içi ve hem de yurt dışından çok sayıda kişi katıldı. Anma etkinliğine katılan ziyaretçiler, mevlitler okuyup kurbanlar kesti. İki gün boyunca devam eden etkinlik verilen mevlit yemeğinin ardından son buldu.

ANMA ETKİNLİĞİ İKİ GÜN SÜRDÜ

Misafirlerinin eksiksiz bir şekilde geldiğini belirten Şeyh Halid’in torunlarından Şeyh Selman Bağdu, “Türkiye’nin dört bir yanından katılımımız oldu. Herkes de kazasız belasız geldi. Şeyh Halid’i anma ve aş dökme etkinliği 1956 yılından beri yapmış olduğumuz bir geleneğimiz.” dedi.

BAĞDU ‘KARDEŞLİK TOHUMU DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA DAĞILIYOR’

Katılımın her sene arttığını aktaran Bağdu, “Atalarımızın bize miras bıraktığı bu etkinlikle bütün dünyaya barış, huzur ve sağlık gelsin diye temennilerde bulunuyoruz. Buradaki sevgi ve kardeşlik tohumunun dünyanın dört bir yanına dağılması temennisinde bulunuyoruz. Belçika’dan, İngiltere’den, Fransa’dan, Hollanda’dan, Almanya’dan misafirlerimiz geldi. İnsanları uzak coğrafyadan buraya getiren maneviyatları ve inançlarıdır. Biz de bu inançlarını en güzel şekilde yapmaları için hizmette bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.