Ramanlı’dan TEKSİAD’a ziyaret

HÜDA PAR Batman Milletvekili Ramanlı, akaryakıt fiyatlarındaki artışın tekstil sektöründeki işletmeler üzerindeki etkilerini dikkate alacaklarını ve bu konuda çözüm önerileri üzerinde çalışacaklarını söyledi.

Ramanlı’dan TEKSİAD’a ziyaret
Yayınlama: 26.01.2024
48
A+
A-

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı,Tekstil Sanayici İş Adamları Derneği (TEKSİAD)’ı ziyaret etti. Ramanlı, TEKSİAD Başkanı Halil Yaşar ve dernek yönetimi ile tekstil sektörünün yaşadığı sorunlar ve çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

AKARYAKIT FİYATLARI REKABETİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

Toplantıda, tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin karşılaştığı zorluklar arasında akaryakıt fiyatlarındaki artışın önemli bir yer tuttuğu belirtildi. Ziyaret sırasında TEKSİAD üyeleri, yüksek akaryakıt maliyetlerinin üretim maliyetlerini artırdığını ve bu durumun sektördeki rekabet gücünü olumsuz etkilediğini belirterek, son dönemde tekstil sektörünün ihracatında yaşanan düşüş ve pazar payının azalması sorunlarını ilettiler. İhracatta yaşanan bu daralmanın sektörde faaliyet gösteren işletmeleri olumsuz etkilediği ve işletmelerin rekabetçi konumlarını zayıflattığını belirten TEKSİAD üyeleri, bu sorunların çözümü için hükümetten destek talep ettiler ve milletvekilinden sektörün sorunlarını ilgili makamlara iletmeleri talebinde bulundular.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÜZERİNDE ÇALIŞACAĞIZ

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı ise, akaryakıt fiyatlarındaki artışın tekstil sektöründeki işletmeler üzerindeki etkilerini dikkate alacaklarını ve bu konuda çözüm önerileri üzerinde çalışacaklarını belirtti. İhracattaki daralmanın sektörün geleceği üzerindeki olumsuz etkilerini göz önünde bulundurarak, işletmelerin rekabet gücünü artırmak için çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.