Özel Gereksinimli Çocuklar Belediye Atölyesinde Giysi Dikti

Batman Belediyesi, Petrol kent BİL-MEK şubesinde özel gereksinimli çocukları gün boyunca ağırladı.

Özel Gereksinimli Çocuklar Belediye Atölyesinde Giysi Dikti
Yayınlama: 28.12.2023
18
A+
A-

Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Petrol kent Mahallesi’nde bulunan Bilgi ve Mesleki Eğitim Kursları (BİLMEK)’nın yapıldığı atölyede down sendromlu çocukları ağırlayarak güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM DE GİYSİ DİKTİ

Milli Eğitim Müdürlüğü Belde Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören 6 çocuğu uzman eğitmen ve tekstil konusunda deneyimli kursiyerlerce gün boyunca ağırlayan Batman Belediyesi, misafirlerine giysi dikme konusunda Ölçü nasıl alınır? Nasıl kesilir? Nasıl dikilir? konularında uygulamalı eğitim verdi. Tekstil atölyesinde eğitim alan çocukların psiko-motor becerilerini artırmak, çocukların diğer bireylerle iletişim kurmasını sağlamak, el becerilerinin iyileştirilmesi ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla yapılan çalışmada çocuklar gönüllerince eğlendi.

BELEDİYE’DEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Toplumda özel gereksinimli bireylere yönelik farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Batman Belediyesi: “Kapımız daima özel gereksinimli çocuklarımıza açıktır. Burada hem eğlendiler hem öğrendiler hem de kendilerinin oluşturduğu giysileri yaparak özgüven buldular. Bu da onları çok mutlu etti” ifadelerinde bulundu. Belde Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören çocuklar ve eğitmenleri ise Batman Belediyesi’nin göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.