OSB yolunda 1568 araç denetlendi

Batman Valiliği Batman çıkışı Çöplük Kavşağı ile OSB arasındaki yolda (Batman-Siirt yolu) trafik kaza riskini azaltmak ve vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak amacıyla her gün yapılan denetimlerinin aralıksız devam edeceğini belirtti.

OSB yolunda 1568 araç denetlendi
Advert
Yayınlama: 05.04.2024
12
A+
A-

Vali Ekrem Canalp’in Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde yaptığı girişimler sonucu Batman-Hasankeyf bölünmüş yol kapsamında ihale edilen ve çalışmalarına başlanılan 7 km yolun BSK, tretuvar ve orta refüj çalışmalarını takiben aynı dosya kapsamında 2025 sezonunda OSB yolunun yapılmasının planlandığı belirtilen Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi. “Organize Sanayi Bölgesi yolunu bölünmüş yol standardına kavuşturma sürecine kadar trafik güvenliğini sağlamak amacıyla Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından her gün çevirme ekipli radar kontrolü, drone denetimleri, OSB’ye işçi taşıma servis hizmeti veren araçların denetimi yapılmaya devam edilecektir. Özelikle trafiğin yoğun olduğu 16.00-18.00 saatleri arasında seyir halinde denetimlere aralıksız devam edilecektir.

SÜRÜCÜLERE 666 BİN 273 TL CEZA

Bu kapsamda yılbaşından bu yana yapılan OSB yolunda yapılan trafik kontrollerinde toplam 1568 araç ve sürücüsü denetlenmiş, Karayolları Trafik Kanununu ihlal eden 286 araç ve sürücüsüne toplam 666 bin 273 TL. cezai işlem uygulanmış, ayrıca 1 araç trafikten men edilmiştir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından ilimizde araç trafiğinin en yoğun olduğu bu yolda denetimlerimiz aralıksız devam edecek.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.