Ortaöğretim Kurum Müdürleri Aylık Değerlendirme toplantısı yapıldı

Ortaöğretim Kurum Müdürleri Aylık Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

Ortaöğretim Kurum Müdürleri Aylık Değerlendirme toplantısı yapıldı
Yayınlama: 30.05.2024
12
A+
A-

Toplantı salonunda gerçekleşen Mayıs Ayı Okul Müdürleri Aylık Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısına Müdür Kurtaran, Şube Müdürleri Akın Arı, Emrullah Aslan, Ömer Toprak, Hacı Arslan ve Ortaöğretim Kurum müdürleri katıldı.

LİSELERE EDEBİYAT ATÖLYELERİ KURULACAK

Müdür Kurtaran, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında hazırlanan yeni müfredat ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda, liselere edebiyat atölyeleri kurulacağını belirten İl Müdürümüz, bu yönde çalışmalara başladıklarını ifade etti.

EDEBİYAT ATÖLYELERİ İLE UYGULAMALI EĞİTİM

Müdür Kurtaran, öğrencilerin dinleme ve okuma metinlerini tahlil etmeyi öğreneceklerini ve edindikleri bilgi ve beceriyi edebiyat atölyelerinde konuşarak ve yazarak uygulamalı bir şekilde sergileyeceklerini belirtti. Türk dili ve edebiyatı öğretiminin sadece sınıf içi etkinliklerle sınırlı kalmayacağını, sınıf dışına ve günlük hayatın her safhasına yayılan uygulamalarla aşamalı bir süreç olarak gelişeceğini vurguladı. Bu nedenle, dersle ilişkili sınıf dışı etkinlik ve görevler tasarlanacak ve bu sürece ailelerin de katılımı desteklenecek. Ayrıca, bu atölyelerin öğrencilerin yaratıcı yazma ve eleştirel düşünme becerilerini geliştireceğine dikkat çekti.

KİTAP VE OKUMA ALTYAPIMIZ GÜÇLENİYOR

Müdür Kurtaran, şehrimizin kitap ve kitap okuma noktasında çok iyi bir yerde olduğunu ifade ederek bu muazzam altyapıyı edebiyat atölyeleriyle taçlandıracaklarını belirtti. Kitap okumanın, bireylerin düşünme yetilerini geliştirdiğini, kelime dağarcığını zenginleştirdiğini ve kültürel birikimi artırdığını vurgulayan Müdür Kurtaran, “Okuma alışkanlığı kazandırdığımız öğrencilerimiz, bilgiye ulaşma ve kullanma becerilerinde de büyük bir avantaj elde edeceklerdir.” dedi. Kitap okuma alışkanlığının, öğrencilerin akademik başarılarını artırmanın yanı sıra, onları hayata daha donanımlı ve bilinçli bireyler olarak hazırladığına dikkat çekti.

‘EĞİTİM BÜTÇESİNİ VERİMLİ KULLANALIM’

Müdür Kurtaran, toplantıda ayrıca tasarruf tedbirlerini ele alıp, bu konuda gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Müdür Kurtaran, tasarruf tedbirlerinin eğitim bütçesinin etkin ve verimli kullanımı açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Eğitim kurumlarının mevcut kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Müdür Kurtaran, bu doğrultuda yapılacak çalışmaların eğitim kalitesini de olumlu etkileyeceğini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.