Öğrencilere Yapay Zekâ konferansı verildi

Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları projesi kapsamında öğrencilere yönelik “Yapay Zekâ ve Geleceğimiz” konulu konferans verildi.

Öğrencilere Yapay Zekâ konferansı verildi
Yayınlama: 25.05.2024
19
A+
A-

Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları projesi kapsamında Haberler.Com Kurucusu ve Bilgisayar Mühendisi Dr. Ekrem Teymur tarafından ortaöğretim öğrencilerine “Yapay Zekâ ve Geleceğimiz” konulu konferans verildi. Necat Nasıroğlu Külliyesi’nde bulunan Hatice Nasıroğlu Konferans Salonunda gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya, Şube Müdürü Edip Altun, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

BAŞARI İÇİN ÇOK ÇALIŞMALI

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya öğrencilere başarı için çok çalışmanın gerektiğini vurguladı. Araştıran, sorgulayan ve hayal kuran bir nesil; ancak geleceğin çağını yakalayabileceğine dikkat çekti. 21. Yüzyıl Becerileri konusunda kurumsal olarak ilimizde yürütülen ve hedeflenen bilişim çalışmaları ilgili kısa bir sunum yaptı. Çankaya’nın konuşmasının ardından sahneye Haberler.Com kurucusu ve Bilgisayar Mühendisi Dr. Ekrem Teymur gelerek “Yapay Zekâ ve Geleceğimiz”  konulu konferans verdi. Dr. Ekrem TEYMUR; yapay zekânın insan hayatına giriş sürecinin dünü bugünü ve geleceği, yapay zekânın kullanıldığı ve gelecekte kullanılacağı alanlar, insan hayatına kattığı kolaylıklar ile olası tehlikeleri içeren konferansını yapıp öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.