Öğrenciler boğulmalara karşı uyarıldı

Okullarda eş zamanlı “Su Hayattır Can Almasın” konulu bilgilendirme yapıldı

Öğrenciler boğulmalara karşı uyarıldı
Yayınlama: 08.06.2024
11
A+
A-

Batman Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve DSİ Batman Şube Müdürlüğü iş birliğiyle her yıl yaşanan boğulma vakalarının önüne geçilmesi amacıyla öğrencilere yönelik okullarda eş zamanlı eğitici çalışmalar yapıldı.

“Su Hayattır Can Almasın” temalı çalışmalar tüm okullarda eş zamanlı olarak gerçekleşti. Yapılan bilgilendirme toplantısı ve uyarıcı video gösterimleri ile öğrenciler bilinçlendiriliyor.    Bu kapsamda Mevlana Anadolu Lisesinde gerçekleşen “Su Hayattır Can Almasın” temalı bilgilendirme toplantısına; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya, DSİ 103 Batman Şube Müdürü Mehmet Eşref İnal, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRENCİLERE SUYA GİRMENİN TEHLİKESİ ANLATILDI

DSİ 103 Batman Şube Müdürü Yüksek İnşaat Mühendisi Şube Müdürü Mehmet Eşref İnal’ın suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu alan ve durumlarla ilgili sunumunun ardından ‘Su Hayattır Can Almasın’ temalı video gösterimi ile program devam etti. Programın ardından Scientix Projesi STEM Eğitim Çalıştayında yaşanan boğulma vakalarına çözüm amaçlı 3 ayrı proje çalışması yapan öğretmenler okulda sergiledikleri projeleri hakkında öğrencilere, öğretmenlere ve 103 Batman Şube Müdürü Mehmet Eşref İNAL’a bilgilendirmelerde bulundular.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.