Nasıroğlu ‘Bu kenti yatırımcı dostu, üretim karargahı yapacağız’

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Mahinur Özdemir Göktaş ile birlikte Batman’daki temasları kapsamında Necat Nasıroğlu Külliyesindeki Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen, “Biz Büyük Bir Aileyiz Buluşması”na katıldı.

Nasıroğlu ‘Bu kenti yatırımcı dostu, üretim karargahı yapacağız’
Yayınlama: 03.01.2024
11
A+
A-

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, “Bu kenti  yatırımcı dostu bir şehir haline getireceğiz. Yatırım ve yatırımcı dostu bir şehir olmanın yanında memleketimizi üretim karargahına dönüştürme gayreti içerisinde de olmalıyız. İnşallah, yeni yatırımlarla parmakla gösterilen bir şehir haline geleceğiz. İstihdam odaklı yatırımlarla Batman büyüyecek, Türkiye büyüyecek” diye konuştu.

‘STK VE VATANDAŞLARA ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR’

Programda konuşan Milletvekili Nasıroğlu, üretim dostu ve yatırımcı dostu bir şehir olmamız gerektiğini ve bu noktada kurum müdürleri, STK  ve vatandaşlara da önemli görevlerin düştüğünü belirtti. Nasıroğlu “Girişimcilerin ve işletmelerin  üretim ve istihdama yönelik projelerine destek olalım. Bu noktada kurum müdürlerine, idarecilere ve vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Bizler Batman’a gelen yatırımcıların sorunlarını çözmeliyiz. Yatırımcının ihtiyaçlarına ve taleplerine öncelik verip sorunlarının çözümü noktasında yardımcı olursak şehrin ekonomik potansiyelini daha da artırmış oluruz. Hep beraber bu kenti yatırımcı dostu bir şehir yapalım” Şeklinde konuştu.

‘YENİ OSB ALANLARIYLA YATIRIMCININ YOLUNU AÇMALIYIZ’

Yatırımcıların taleplerine yetişebilmek adına Batman’da OSB’lerin sayısını artırmak için girişimlerde bulunduklarını anımsatan Nasıroğlu, müteşebbislere yeni alanların açılmasıyla istihdam sayısının artacağını kaydetti. Yeni OSB’ler kurma noktasında çalışmalar başlattıklarını ve böylelikle işsizliğe de neşter vuracaklarını anlatan  Nasıroğlu,  “Batman’da gençlerimizin iş bulamama gibi bir derdi olmayacak. Tersine Batman’ı dışarıdan iş gücü ihraç eden bir kent haline getireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.