Batman İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında “Aşure Günü” etkinlikleri düzenlendi. Etkinlik kapsamında Kerbela şehitleri için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Birlik ve beraberliğin simgesi olarak gösterilen “Aşure Günü” için Muharrem ayının 10. Günü ve sonraki günlerde düzenlenen programda öğrencilere aşure ikram edildi.
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen SEM Atetizm Final Yarışmasında; 2012 doğumlu 12 Yaş Çoklu Branş kategorisinde, Kozluk ilçesi 29 Ekim Ortaokulu öğrencilerinden Sami Konuk, 2012 doğumlu erkeklerde Türkiye 2.’ si, Rabia İpek ise 2012 doğumlu kızlarda Türkiye 9.’Su dereceleri elde ederek, Sem Sporcusu olmaya hak kazandılar. SEM Sporcusu olan öğrenciler,...
Batman Valiliği destekleri Kozluk Kaymakamlığı koordinasyonunda Ünsaldı ve Duygulu köylerinin taziye evlerinin ihtiyaçları kapsamında sedir alımı yapıldı.