Kadın buluşmaları Gültepe’de devam etti

Kadın buluşmaları Gültepe’de devam etti
Yayınlama: 10.11.2023
9
A+
A-

Batman Belediyesi tarafından ‘Çözüm Kadının Elinde ve Gücünde’ temasıyla düzenlenen Kadın Buluşmaları’nın yedincisi Valimiz Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp’in katılımıyla Gültepe Mahallesinde gerçekleştirildi.

Belediye Konukevi Müdürlüğü koordinesinde Gültepe Mahallesi Su Parkı’nda gerçekleşen toplantıya; mahalle sakini kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Sohbet havasında gerçekleşen ‘Kadın Buluşmaları’ toplantısında mahalleli kadınlar tek tek söz alarak sorun ve taleplerini dile getirdiler.

Konukevi Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlilerince kadınlardan gelen dilek, talep ve şikâyetler, ilgili kurumlara iletilmek üzere not alındı.

Toplantının ardından Batman İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru tarafından ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ ve ‘UYUMA’ projelerinin tanıtımı yapıldı, ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis ve Tanı Merkezi (KETEM) uzmanları tarafından kadınlara kanser konusunda bilgilendirme yapılarak, kanser taramasında bulundular.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.