İLUH DERESİ ÇEVRESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

Rezerv Yapı Alanı olarak ilan edilen ve üç mahalleyi kapsayan İluh Deresi kentsel dönüşüm çalışması devam ederken çalışma kapsamında 8 bina ve 1 ibadethanenin kamulaştırma çalışması tamamlandı.

İLUH DERESİ ÇEVRESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR
Yayınlama: 11.07.2024
8
A+
A-

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü; “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca ‘’Rezerv Yapı Alanı’’ olarak ilan edilen Akyürek, Karşıyaka ve Hürriyet mahallelerini kapsayan alanın kentsel dönüşümü devam ediyor. İluh Deresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bugüne kadar 73 adet bina ve 210 bağımsız birimin kamulaştırma işlemleri tamamlanmış olup, yıkım işlemleri Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Rezerv Yapı Alanı sınırı içerisinde kalan Hürriyet Mahallesinde bulunan 8 adet bina ve 1 adet ibadethanenin de kamulaştırma işlemleri sonuçlanmış olup, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüzce maliklerin yapıları tahliye etmeleri için hak sahiplerine tebligat gönderilmiş olup 15 günlük yasal süre tanınmıştır. Bu sürenin sonunda tahliyesi gerçekleştirilen yapıların yıkımları gerçekleştirilecektir.

Akyürek ve Hürriyet Mahallelerinde bulunan yapıların yıkım işlemlerinin tamamlanmasıyla bu alanlar park alanına dahil edilerek Habip Hasar Parkı genişletilecektir. Yıkım işlemlerinin tamamlanmasıyla bu alan sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanına dönüşecektir” bilgisini aktardı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.