İlçe Milli Eğitim Müdürleri Aylık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  İlçe Milli Eğitim Müdürleri Aylık Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.            

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Aylık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Yayınlama: 31.05.2024
9
A+
A-

Aylık İlçe Milli Eğitim Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Beşiri İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin AKIN, Gercüş İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahabettin KONAKÇI, Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nezir SEVİM, Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysi BOZKURT ve Hasankeyf İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdussamed ORAL katıldı. Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN’ın açılış konuşmasıyla başladı. KURTARAN, eğitimde kaliteyi artırmaya yönelik yapılan çalışmaların önemine değindi ve ilçelerde yürütülen projeler hakkında bilgi aldı.

Toplantının ana gündem maddeleri arasında, yaklaşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar yer aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürleri, sınav hazırlık süreçlerinde yapılan çalışmaları paylaştı. Ayrıca, sınav öncesi öğrencilere yönelik destek programlarının daha etkin hale getirilmesi için atılacak adımlar konuşuldu. Toplantıda ayrıca, bu hafta sonu gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı ile ilgili hazırlıklar da ele alındı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, LGS sınavının sorunsuz bir şekilde geçmesi için alınan tedbirler hakkında bilgi verdi. KURTARAN, sınav öncesinde ve sırasında dikkat edilmesi gereken hususları hatırlatarak, tüm ilçelerde sınavın sağlıklı bir şekilde uygulanması için gerekli önlemlerin alındığını vurguladı. Öğrencilerin sınav esnasında rahat ve güvenli bir ortamda olmaları için okullarda yapılan düzenlemeler ve alınan tedbirleri de toplantıda konuşuldu. İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, toplantının sonunda tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, eğitimde hedeflenen başarı seviyesine ulaşmak için iş birliğinin ve koordinasyonun önemini vurguladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.