HÜDA PAR’dan engelliler için istihdam çağrısı

HÜDA PAR’dan engelliler için istihdam çağrısı
Yayınlama: 09.10.2022
44
A+
A-

Kent merkezinde engellileri ziyaret eden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, engelliler için istihdam alanlarının oluşturulması gerektiğini söyledi.HÜDA PAR Merkez İlçe Teşkilatı çalışmaları kapsamında engellileri ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.HÜDA PAR’ın kendilerini ziyaret etmesinden memnun olan engelliler, yaşamlarının daha rahat olması

için engellilere yönelik hizmetlerin artırılması talebinde bulundular.Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Merkez İlçe Başkanı Durmaz, engellilerin taleplerini önemsediklerini ve bu taleplerin duyurulması için sözcüleri olacaklarını dile getirdi.

“Toplumda empati duygusu gelişmeli”

Engellilerin sürekli hatırlanması gerektiğini belirten Durmaz, “Çalışmalarımız kapsamında kent merkezimizde engelli vatandaşlarımıza misafir olduk, sorunlarını dinledik. Bizler engellileri sadece yılın belirli günlerinde değil sürekli hatırlıyoruz. Ziyaret ettiğimiz engelli kardeşlerimiz her şeyden evvel toplumda empati duygusunun biraz daha gelişmesi gerektiğini istiyorlar. Engellilere yönelik çalışmaların olduğunu ancak beklentilerinin tam manasıyla karşılanmadığını belirtiyor, kamusal alanda engelliler için çok az düzenlemenin yapıldığını söylüyorlar.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.