Hekim ve Sağlıkçıları iftarda ağırladı

Vali Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp hanımefendi, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle; insan sağlığı için gece-gündüz demeden fedakarca görev yapan hekim ve sağlık çalışanlarını iftarda ağırladı.

Hekim ve Sağlıkçıları iftarda ağırladı
Advert
Yayınlama: 15.03.2024
18
A+
A-

Programda kısa bir konuşma yapan Vali Canalp, Türkiye’de doktor mesleği dışında bayram olarak kullanılan başka bir mesleğin olmadığını belirterek, toplumumuzun da doktorluk mesleğine her zaman çok büyük önem verdiğini ifade etti.

‘İNSAN BEDENİNE MÜSAADE EDİLMESİNE İZİN VERİLEN TEK MESLEKTİR’

Vali Canalp; “Her yıl üniversite sınavında dereceye giren öğrencileri Valilik konağında kahvaltıda ağırlıyoruz. Öğrencilerle yaptığımız sohbetlerde ‘hangi bölümü tercih edeceksiniz’ diye sorduğumda; Tıp Fakültesini tercih edeceklerin oranı her yıl yükseliyor, bu yıl bu oran yüzde 75’ti. Türkiye’de doktorluk mesleği dışında üniversitede mezun olduktan sonra diploma ile işe girilen başka bir meslek kalmadı. Dünyanın değişik ülkelerinde olduğu gibi milletimizin gözünde de bu meslek her zaman çok muteber bir meslek olmuştur. İnsan olarak, bedenimiz özel alandır. Bu özel alana müdahaleyi hiç kimse müsaade etmez. Buna müsaade edilmesine izin verilen tek meslek doktorluk mesleğidir. Sizlerin mesleğidir. Bu meslek insanı merkezine alan ve merkezinde insan olduğu için de insan bedenine müsaade edilmesine izin verilen dünyanın nadir mesleklerinden bir tanesidir. İnsanın başının en sıkışık olduğu ve hastalıklara duçar olduğu ve psikolojik olarak kendisini en zayıf hissettiği zamanlarda da kedisine destek olunan meslek yine doktorluk mesleğidir” diye konuştu.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.