Gıda İhtisas OSB ile Tekstil Kent yatırım programına alındı

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, merkeze bağlı Oymataş köyünde yapılacak Gıda İhtisas OSB ile Samanyolu köyünde yapılacak tekstil kentin yatırım programına alındığını bildirdi.

Gıda İhtisas OSB ile Tekstil Kent yatırım programına alındı
Yayınlama: 17.01.2024
51
A+
A-

Nasıroğlu, yapılacak OSB’lerin Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından kabul edildiğini ve  2 milyar 611 milyon 120 bin TL yatırım projesi desteği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 2024 yılı yatırım programına alındığı müjdesini verdi.

2 MİLYAR 611 MİLYON 120 BİN TL YATIRIM PROJESİ DESTEĞİ

Yapılan çalışmalar ve girişimlerin olumlu sonuç verdiğini ifade eden  Nasıroğlu, yatırımların il, ülke ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacağını da kaydetti. Nasıroğlu “Batman Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak için arsa talebinde bulunan 500’ü aşkın yatırımcının sanayi parseli ihtiyacının karşılanabilmesi için yürüttüğümüz çalışmalar meyvesini verdi. Oymataş Köyü Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile Samanyolu Köyü Tekstil Kent genişleme alanları altyapı inşaatı, su deposu, elektrik şebekesi ve telekom altyapısı yapım işi projeleri yatırım programına alındı.

EKONOMİK ANLAMDA KATKI SAĞLAYACAK

Şehrin gıda ve tekstil üretiminde ve ekonomik anlamda kalkınmasına önemli katkıda bulunacak olan projelerin on binlerce vatandaşın da istihdamına olanak sağlayacağına işaret eden Nasıroğlu şöyle konuştu: “Proje ile toplam 4 bin 180 dönümlük alan içerisinde 250 fabrika için altyapısı hazır sanayi parselleri oluşturulacak. Organize sanayi bölgelerinin hayata geçmesiyle bir çok yan sektör de büyük bir ivme kazanacak. Yeni OSB’ler istihdamı artırmalarının yanı sıra Büyükşehire giden yolculuğumuza bizleri bir adım daha yaklaştıracak.”

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.