Gençlere müjde, Kaptan olmak ister misiniz?

Gençlere müjde, Kaptan olmak ister misiniz?
Advert
Yayınlama: 28.09.2023
52
A+
A-

Özel Ekol Denizcilik Eğitim Kursu, denizcilik eğitimi sektöründe tarih yazmaya devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Özel Ekol Denizcilik Eğitim Kursu ile yeni yetişen kalifiyeli personeller, Türk denizcilik sektörüne de yön veriyor.
Ekol Denizcilik Eğitim Kursu yönetim kurulu Başkanı ve aynı zamanda Batman Petrolspor yönetim kurulu üyesi olan Vahit Şimşek, yaptığı açıklamada, İstanbul Maltepe merkezli Ekol Denizcilik, 1997 yılından bu yana tecrübesi ile sektörün eğitim alanındaki ilk şirketi olarak personel eğitmeye devam ediyor. Yeni vizyonu, kadrosu ve 650 öğrenci kapasitesi ile Ekol Denizcilik, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, yenilenmiş simülasyon merkezi ve 250 kişilik konferans salonu ile denizcilik eğitiminde önemli bir açığı kapatıyor.

ULUSAL VE ULUSLARARASI MEVZUATA UYGUNLUK

Ekol Denizcilik, bugüne kadar Vardiya/Makine Zabiti’nden Uzakyol Kaptanı/Başmühendisi’ne kadar birçok kişiye vermiş olduğu eğitimler ile denizcilik sektörüne kazandırdı. Kurum bünyesinde sürdürülmekte olan denizcilik eğitimlerinde öncelikle ulusal ve uluslararası mevzuata uygunluk esas alınıyor. Bu kapsamda Beykoz’da bulunan, Ekol Deniz Güvenlik Uygulamalı Eğitim Merkezinde imkânları açısından bölgedeki İTÜ Denizcilik Fakültesi’nden sonra ikinci sırada yer alıyor.

EKOL ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU KURULDU

Denizcilikte istihdam sorunun çözümüne yönelik bir ilke daha imza attığını belirten Yönetim kurulu başkanı vahit Şimşek, Ekol Denizcilik, Üsküdar yerleşkesinde İŞKUR’a bağlı olarak çalışan, MLC2006 Sözleşmesi’ne uygun, resmi işe yönlendirme servisi olan Ekol Özel İstihdam Bürosu kurduklarını, bu servisin çalışmaları neticesinde kurumda iki yıllık vardiya ve makine zabiti eğitimi alan kursiyerler staj gemisi bulma sorunu ortadan kalktığını belirtti.

BAŞVURU İÇİN LİSE MEZUNİYETİ YETERLİ

Lise mezuniyeti olan herkes, Ekol’den eğitim alma imkanı alabilecek. Üniversiteyi kazanamamış ya da üniversite eğitimi almayı tercih etmemiş ve denizci olmak isteyen gençler için imkanlar sunan Ekol Denizcilik’in Makine Zabitliği ya da Güverte Vardiya Zabitliği bölümlerinden bir tanesini seçerek, iki yıllık eğitim sonrasında gemilerde görev almak için gerekli yeterliliğe sahip olmak mümkün. Daha fazla bilgi için https://ekoldenizcilik.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YÜKSEK MAAŞ İMKÂNI

Ekol Denizcilik binasında bulunan son teknoloji simülatörlerle öğrenciler henüz denize çıkmadan gemilerde karşılaşacakları senaryonalar için deneyim kazanıyor. Kariyer Günleri kapsamında okul, lise mezuniyeti sonrası bir meslek sahibi olmak isteyenlere, dünyanın farklı coğrafyalarında değişik deneyimler yaşarken yüksek maaşla çalışmayı arzu eden gençlere ve ailelerine bilgi vermeye hazır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.