Fuara iki günde 105 bin kişilik rekor ziyaret

Fuara iki günde 105 bin kişilik  rekor ziyaret
Yayınlama: 23.10.2023
47
A+
A-

Kitapseverler, hafta sonu Batman 6. Kitap Fuarı’na akın etti. 160 yayınevi ile edebiyat, kültür, sanat, iletişim, bilim ve düşünce dünyasından çok sayıda önemli ismin katılımıyla gerçekleşen fuarı, 21 Ekim Cumartesi ve 22 Ekim Pazar günü ziyaret eden Batmanlıların sayısı toplamda 100 bini aştı. Cumartesi ve pazar günü fuarı ziyaret edenlerin toplam sayısı yaklaşık 105 bin kişi olarak belirlendi.

2 MİLYON TL’LİK HEDİYE ÇEKİ

Batman Valiliği ve Belediyesi’nin birlikte düzenlediği Kitap Fuarı ve Kültür Sanat Festivali, şehrin en önemli organizasyonları arasında yer alıyor. Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’ın talimatıyla Batmanlı çocukların okuma alışkanlığı kazanması ve ücretsiz kitap alabilmeleri için de öğrencilere hediye çeki veriliyor. Bu yıl da toplam 2 milyon TL değerinde 50’şer TL’lik 40 bin hediye çeki öğrencilere dağıtıldı.

ÜNLÜLER GEÇİDİ BAŞLADI

160 yayınevinin katılımıyla gerçekleşen ve çok sayıda önemli ismi Batman’da ağırlayan fuarın 21 Ekim Cumartesi günkü konuğu Rabia Birsen Göğercin oldu. Yalvaç Ural, İhsan Süreyya Sırma, Nedim Şener, Hulki Cevizoğlu ve Şef Mehmet Yalçınkaya’nın da konuk olacağı organizasyon kapsamında Rafadan Tayfa ekibi de Batmanlı çocuklarla buluşacak. Çocukların eğlenceli anlar yaşaması için fuar süresince hafta içi her gün farklı tiyatro gösterileri sahnelenecek.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.