ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ BU YIL HİZMETE GİRİYOR

Batman Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve 7 ayrı engel branşındaki vatandaşlara hizmet verecek olan 4 bin 200 m2 toplam alana sahip Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatı hız kesmiyor.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ BU YIL HİZMETE GİRİYOR
Advert
Yayınlama: 23.03.2024
13
A+
A-

Tilmerc Mahallesi’nde 7 dönümlük bir alan üzerine yapımına başlanan EYM Binası; 11 bireysel oda, 5 grup odası, 6 atölyesi, 1 yarı olimpik yüzme havuzu, fizyoterapi, ergonomi, uzay terapi, duyu belirleme, su terapisi çok amaçlı salon ve oyun salonlarını bünyesinde barındıracak. Bu merkez faaliyete geçtiği zaman; görme engelliler, işitme engelliler, konuşma engelliler, bedensel engelliler, zihinsel engelliler, özel öğrenme güçlüğü çekenler ve gelişim bozukluğu yaşayan bütün 7 ayrı engelli branşındaki vatandaşlara hizmet verecek.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ BU YIL HİZMETE GİRECEK

Geçtiğimiz günlerde Batman Belediyesi tarafından düzenlenen “Akülü Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni”nde konuşan Batman Belediye Başkan V. Ekrem Canalp: “Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatımız hızla devam ediyor. Uzman personellerimizin gözetimi altında engelli vatandaşlarımızın hayata tutunabileceği bir alan yaratıyoruz. Bu merkezimiz 1 yıl içerisinde hizmete geçecek, vatandaşlarımıza en büyük hizmetimiz olacaktır.” Dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.