Depsaş Enerji’den 11 madalyalık zafer!

DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü sporcuları, İstanbul’da düzenlenen Turkish Open WAKO Dünya Kupası’nda toplam 11 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Depsaş Enerji’den 11 madalyalık zafer!
Yayınlama: 21.05.2024
13
A+
A-

Kulüp sporcularından Emrah Yaşar, 91 kg fullcontact dalında, Yakut Yılmaz 63 kg kicklight dalında, Soner Dilmaç ise 81 kg lowkick ve 81 kg K-1 dallarında, altın madalyanın sahibi oldu. DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Turkish Open WAKO Dünya Kupası’nda önemli başarılara imza attı. Kulüp sporcuları, gösterdikleri üstün performans ile turnuvadan toplam11 madalya ile döndü.

3 SPORCUDAN 4 ALTIN MADALYA

Turnuvada Emrah Yaşar, fullcontact 91 kg’da altın madalya kazanarak zirveye oturdu. Soner Dilmaç, 81kg’de hem lowkick hem de K-1 branşlarında birinci olarak çifte şampiyonluk yaşadı. Ayrıca Yakut Yılmaz,kicklight 63 kg’da altın madalya ile dikkat çekti.

ERSAYAR, BURGU VE YAKUT’TAN GÜMÜŞ MADALYA

Gümüş madalyalar ise54 kg’da mücadele eden Bedirhan Ersayar ve 57 kg’da müsabakalara çıkan Maşuk Burgu tarafındanfullcontactbranşındageldi. K-1 rulesdalında ise 57 kg’da Sidar Yakut, gümüş madalyanın sahibi oldu.

KULÜP, TOPLAM 11 MADALYA KAZANDI

Bronz madalyalar, 67 kg’da lowkickbranşında Mehmet Eriş ve 54 kg’da K-1 branşında İbrahim Halil Cedi tarafından kazanıldı. Ayrıca, pointfightingbranşında Yusuf Mahmut Usta ve Haktan Doğru, bronz madalya ile dikkat çekti.Kulüp, turnuvada toplamda 11 madalya kazandı.

“DİSİPLİN BAŞARIYI GETİRİYOR”

Turkish Open WAKO Dünya Kupası’ndaki başarılara ilişkin açıklamalarda bulunan DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü Sportif Direktörü Mehmet İpek, “Sporcularımızın elde ettiği başarılar, sadece fiziksel yeteneklerinin değil, aynı zamanda kararlılık ve disiplinlerinin de bir göstergesi. Disiplin başarıyı getiriyor. Başarı ise sporcularımız için motivasyon, bizler için gurursağlıyor. Bu vesileyle sporcularımızı, ailelerini ve hocalarını bir kez daha kutluyorum.”dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.