DEM Partisinde yeni eş başkanlar Tekik ve Korkmaz oldu

Yapılan kongrede DEM Parti İl Eş Başkanlığına Mustafa Mesut Tekik ve Songül Korkmaz  seçildi.

DEM Partisinde yeni eş başkanlar Tekik ve Korkmaz oldu
Advert
Yayınlama: 25.01.2024
27
A+
A-

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Batman 2. Olağanüstü Kongresini DEM Parti Şırnak Milletvekili ve Parti sözcüsü Ayşegül Doğan Mardin Milletvekili Beritan Güneş ve DEM Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu’nun katılımıyla düzenledi.

Dem Parti Batman İl Örgütü tarafından, Batman’da bulunan bir düğün salonunda kongresini gerçekleştirdi. Divan seçiminin ardından sonra konuşmalara geçildi.

‘31 MART’TA İRADEMİZİ GÖSTERELİM’

DEM Parti Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan “Bu seçim bizim için sadece belediye seçimleri değil, kimliğimizin seçimidir, varlığımızın seçimidir. Batman, İluh, kadınlar, gençler ve değerli yoldaşlar! 31 Mart seçimlerine hazır mısınız? Biz diyoruz ki bu seçim Kürtler için sadece belediye seçimi değil, sadece bölgeyle sınırlı bir seçim değil, çok daha büyük bir şeydir. Biz inanıyoruz ki Batman halkı hazırdır çok öncesinde bu kayyumların biletini kesmişiz, onları gönderecektir. ‘Artık yeter’ diyebilmemiz için ‘Edî bese’ diyebilmemiz için daha çok sese ihtiyacımız var. Artık barış gelsin. 31 Martta gelin bir kez daha irademizi gösterelim. Yeni yönetimi de tebrik eder başarılar diliyorum, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. Yapılan kongrede DEM Parti İl Eş Başkanlığına Mustafa Mesut Tekik ve Songül Korkmaz  seçildi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.