ÇOCUKLAR YETENEKLERİNE GÖRE YÖNLENDİRİLMELİ

Okulumda Sağlıklı Besleniyorum, Hareketli Yaşam ve Fiziksel Aktivite Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

ÇOCUKLAR YETENEKLERİNE GÖRE YÖNLENDİRİLMELİ
Yayınlama: 04.01.2024
6
A+
A-

Müdürlük hizmet binasında gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Beden Eğitimi Okul Zümre Başkanları katıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, beden eğitimi öğretmenlerine özverili çalışmışlarından dolayı teşekkür etti. Toplantıda yeni yıla ilişkin iyi dileklerini paylaştıktan sonra, öğretmenlerin fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusundaki bakanlık genelgesine göre hareket etmelerinin önemini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürü  Kurtaran, beden eğitimi öğretmenlerinin öğrenciler için rol model olduğunu ve beden eğitiminin sadece fiziksel değil, aynı zamanda karakter eğitimi olduğunu belirterek, Batman’ın genç nüfusa sahip bir şehir olduğunu hatırlatarak, çocukların yeteneklerine göre yönlendirilmesi gerektiğini ve bu konuda okul idaresinin ve kendisinin bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, çocukların küçük yaşlarda yeteneklerinin tespit edilmesi ve doğru yönlendirilmesinin önemine değinen Müdür Kurtaran, bu sistemin gelişmiş ülkelerde nasıl uygulandığını anlattı. İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından Müdürlük İSGB Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Hareketli Yaşam ve Fiziksel Aktivite Koordinatörü ve Beden Eğitimi Öğretmeni Mesut Utkucu, “Fiziksel Aktivite, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam” konusunda sunum yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.