Çilek üreticilerini ziyaret etti

Sason ilçesinin meşhur ve lezzetiyle dillere destan Sason çileğinin serüvenini yerinde görmek ve üreticilerin sorunlarını dinlemek amacıyla Sason İlçe Kaymakam Murat Mete ve eşi Pınar Mete, çilek bahçesine ziyaret gerçekleştirdi.

Çilek üreticilerini ziyaret etti
Yayınlama: 07.06.2024
4
A+
A-

Ziyaretin ilk aşamasında, Kaymakam Murat Mete ve eşi Pınar Mete, üreticilerden Sason çileğinin yetiştirilme süreci hakkında detaylı bilgiler aldı. Sason’un bereketli topraklarında yetişen ve özenle bakılan bu çileklerin nasıl büyük bir emekle sofralarımıza geldiğini bizzat üreticilerimizden dinlediler. Çileklerin dikiminden hasadına kadar geçen süreçteki tüm aşamaları, üreticilerimizin titizlikle nasıl takip ettiğini yerinde gözlemlediler.

ÜRETİCİLERİN DERDİ PAZARLAMA

Üreticiler, çilek yetiştiriciliği esnasında karşılaştıkları zorlukları, hava şartlarından kaynaklanan problemleri, pazarlama sıkıntıları, üretimdeki miktarın verimin ve kalitenin arttırılması ile ilgili fikir alışverişi yapan, Kaymakam Mete ve eşi Pınar Mete, bu anlamlı ziyaretin sonunda çilek bahçesinde dalından çilek toplayarak üreticilere kolaylıklar diledi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.