Çiftçi ‘SGK’dan daha çok destek bekliyoruz’

SGK İl Müdürü Alaettin Ökten, Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi’yi ziyaret ederek primler ve teşvikler hakkında bilgiler verdi. Başkan Çiftçi ise esnafların SGK tarafından daha fazla desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Çiftçi ‘SGK’dan daha çok destek bekliyoruz’
Yayınlama: 28.05.2024
7
A+
A-

SGK İl Müdürü Alaettin Ökten ve beraberinde ki heyet, Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek yeni çalışma dönemi ve sigorta prim teşvikleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

SGK İl Müdürü Alaettin Ökten ziyarette, kayıt dışı istihdamın engellenmesi, istihdam ve üretimin artırılması, bölgeler arasında gelişmişlik seviyesi farkının azaltılması gibi olan girişimlerde işverenlerin ödemeleri gereken primlerin belirli oranda ve sürede birçok farklı sigorta prim teşviki ile devlet tarafından karşılandığını ve kadınlar, gençler, engelliler gibi dezavantajlı grupların istihdamının arrtılması gibi çeşitli konular hakkında bilgi vererek toplam da 21 ayrı sigorta ve prim desteği olduğunu söyledi.

Yapılan bilgilendirmelerden ve ziyaretten memnuniyetini dile getiren Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, “Devletin farklı şekillerde esnaflara yönelik yaptığı sigorta primleri yardımı hakkında bilgiler aldık. Esnaflarımız artan maliyetlerden dolayı zor bir dönemden geçiyorlar.  Müdürümüze zor durumda olan esnafımıza sigorta prim desteği verilmesi gerektiğini bununla beraber yeni desteklerin başlatılması gerektiğini vurguladık. Bunun dışında esnafımızın muzdarip olduğu bir durumda bazı teşviklerde işveren işçi girişi yapıyor ve daha sonra işçi işten çıktığı zaman iş yerinin ortalaması düşüyor ve sistemde uyarı vermeyince esnaflarımız cezaya maruz kalıyor bu konunun düzeltmesinin talep ettik. Müdürümüz genel müdürlüğe ileteceğini bu ve bunun gibi sıkıntıların yaşanmaması için uğraşacaklarını belirtti.Nazik ziyaretlerinden ve kıymetli bilgilendirmelerinden dolayı SGK İl Müdürümüz Alaettin Ökten ve beraberinde ki heyete teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Çiftçi son olarak, kurumlar ile irtibatlı olup esnafların sıkıntılarını en aza düşürmek için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.