‘Bizim memlekete yeni Fernaslar, yeni yatırımlar kazandırmamız gerekir’

Necat Nasıroğlu Külliyesinde gazetecilerle iftar yemeğinde buluşan AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

‘Bizim memlekete yeni Fernaslar, yeni yatırımlar kazandırmamız gerekir’
Advert
Yayınlama: 31.03.2024
27
A+
A-

İftar etkinliğinde sohbet havasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Nasıroğlu, “Bize vatandaşlardan gelen taleplerin çoğu işle ilgili, yani istihdamla ilgili. Biz tekstil sektörlerini ziyaret ediyoruz, gençlerin oralarda iş sahibi olması son derece kıymetli. Yeni OSB’ler de hizmete girince Batman’ın önü açılacak. Katma değeri yüksek yatırımlar yapmamız lazım. Özellikle teknolojiye yönelik yatırımların katma değeri çok yüksek. Tekstilde de markalaşmamız lazım. Dünyada rekabet etmemiz için tekstilde teknolojiyi arttırmamız ve markalaşmayı da arttırmamız gerekir. Bizim memlekete yeni Fernaslar, yeni yatırımlar kazandırmamız gerekir. Yeni bir başarı hikayesi oluşturmalıyız. Bizim 4 tane OSB projemiz var ve bu da 40 bin insanın istihdamı anlamına geliyor. Ben inanıyorum ki yeni başarı hikayeleriyle bambaşka güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

“TPAO KENTE SAHİP ÇIKMASI LAZIM”

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve TPAO Genel Müdürü ile görüştüğünü belirten Nasıroğlu, “Şehir olarak TPAO’YA nasıl biz bir katkı sunuyorsak, TPAO’nun da Batman’a sahip çıkması lazım. Bu da gelirlerimizle doğru orantılıdır. Biz Batman’da sürekli gelir getirecek bir şey kurarsak çok iyi olacak. Bu Petrolspor içinde geçerli, diğer STK’lar için de geçerlidir. Yani kendi kendimize yetecek, sürekli gelir sağlayan bir mekanizmayı oluşturmamız gerekir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.