BESO zahireci esnafının yanında

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, geçtiğimiz gün aniden yağan yağmur ve dolu sonrası malları zarar gören Zahire ve Hububatçıları ziyaret ederek yanlarında olduklarını belirtti.

BESO zahireci esnafının yanında
Yayınlama: 12.06.2024
5
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde aniden başlayan ve hayatı felç eden yağmur ve doludan etkilen Zahireciler ve Hububatçıları ziyaret eden Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi geçmiş olsun dileklerini ileterek yetkililere mağdur olanlara yardım edilmesi için çağrıda bulundu.

YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, “Yağan yağmur ve dolu sonrasında bir çok esnafımızın zahireleri zarar gördüğünü duyduk ve bu zor günlerinde yanlarında olmak istedik. Rabbim daha beter felaketlerden muhafaza eylesin. Esnaflarımızın bu doğa olayından az ve çok etkilendiğini gördük. Ama bazı esnaflarımız çok daha fazla etkilenmiş durumdalar. Kendi imkanları dahilinde tedbirler alan esnaflarımızın bazı mahsulleri oluşan ufak sel nedeniyle kanalizasyona girdiğini gördük. Yetkililere çağrımız bu ve bunun gibi oluşabilecek olaylara karşı önlem ve tedbirlerin arttırılmasıdır. Ayrıca Tarım İl Müdürlüğümüz ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin hasar tespiti yaparak zarar görenlere yardımcı olmalarını talep ediyoruz. Tarım İl Müdürlüğümüz ve Toprak Mahsulleri Ofisi, çiftçinin kara günde ki dostudur. Esnaflarımıza bu zor günlerinde yardımcı olmalarını talep ediyoruz. Bizler de Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.