Bem-Bir-Sen Batman KAGİB Kadınlar Gününü Kutladı

Kadın Komisyon başkanı Ayşe ÖZER, Batman İl Özel İdaresi, Batman Belediyesi, bağlı kuruluşlar ile ilçe belediyeleri bünyesinde çalışan kadın üyelerimizi ziyaret ederek, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etti. 

Bem-Bir-Sen Batman KAGİB Kadınlar Gününü Kutladı
Advert
Yayınlama: 08.03.2024
9
A+
A-

Güçlü Kadınlar Tarih Yazar, sloganıyla çıktığımız bu yolda 8 Mart’ı sadece kadınların yılda bir kez hatırlanmaları değil, sorunlarının çözülene kadar tartışılması için bir fırsat ve imkân olarak görüyoruz. Kadınlarımız; ekonomik ve sosyal hayatta var iş yaşamında var. Ancak sorunlarıyla var, açmazlarıyla var, kronik dertleriyle var. Unutulmaması gerekir ki; kadın “haklarıyla” kadındır. Hakları hiçe sayılan kadın, kadınlık bilinci ve erdemi çürümüş bir toplumsal yozlaşmayı beraberinde getirir. Dedi.

ÇALIŞAN KADIRLARA KARANFİL

Açıklamanın devamında, “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır düşüncesi ile değil her başarılı erkeğin yanında bir başarılı kadın vardır anlayışıyla ilerleyelim diyoruz. Bizler güçlü bir toplumda yaşamak istiyorsak, kadını ve erkeği ile tüm toplum kesimlerini güçlendirmek haklı taleplerini biran önce gerçekleştirmek zorunda olduğumuza inanıyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki, kadınlarımızın hayata daha fazla katılmaları kadın zarafeti ile şekillenen bir sosyal hayata daha aydınlık bir geleceğe ulaşmamızın yegâne koşuludur. Kadınlarımıza değer vermek geleceğe yapılan en büyük yatırımdır.” İfadeleri kullanıldı.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.