Belediyeden minibüsçülere cevap

Batman Belediyesi tarafından Batman Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servisçiler Odası’nın yapmış olduğu kontak kapatma kararına ilişkin açıklama yapıldı.

Belediyeden minibüsçülere cevap
Advert
Yayınlama: 13.03.2024
10
A+
A-

Batman Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servisçiler Odası, belediyenin kendilerine haksız rekabet yaptığını iler sürerek 21 Mart’ta kontak kapatacağını duyurmuştu. Konu ile ilgili Batman Belediyesinden sert bir açıklama geldi.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULANACAĞIZ’

Batman Belediyesi, “Batman Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası bünyesinde faaliyet gösteren şoför esnafımızın ali menfaatlerinin korunacağına dair düşüncelerimiz adı geçen oda başkanına defaatle iletilmesine rağmen kişisel ikbal motivasyonu ile ülke ve bölge ücret düzeyinin çok üstündeki tekliflerini Batman Belediyesine iletmiş ve tarafımıza iletilen teklifler hakkaniyetli olmadığından ötürü reddedilmiştir. Batmanlı hemşehrilerimizin daha ucuz ulaşım hizmetlerinden faydalanmasından rahatsız olan ve kişisel ikballeri için sözde temsil ettiği esnaf odasını basamak olarak kullanma gayreti içerisinde bulunan malum oda başkanı hakkında Kamu Hizmetlerinden Yararlanma Hakkının Engellemesi Suçu kapsamında (TCK 113) Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatılmıştır. Evine ekmek götürmekten başka amacı olmayan iyi niyetli tüm şoför esnafımızın her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de yanlarında olacağımızı ve iletilecek tüm taleplerin hakkaniyet ölçüsünde yerine getirileceğini samimiyetle ifade ederken, vatandaşlarımızın kamusal ulaşım hakkının engellenmesine yönelik her türlü girişimle alakalı gerekli tüm hukuki adımlarında (hat iptali, para cezası vb.) atılacağının bilinmesini rica ederiz” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.