’BELEDİYE KENDİ LOGOSUYLA DAĞITTI, SEÇİMLE HİÇ BİR ALAKASI YOKTUR’

TBMM’de DEM Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu tarafından dile getirilen iddialarla ilgili olarak, AK Parti Batman İl Başkanlığından açıklama geldi.

’BELEDİYE KENDİ LOGOSUYLA DAĞITTI, SEÇİMLE HİÇ BİR ALAKASI YOKTUR’
Yayınlama: 05.07.2024
11
A+
A-

Ak Parti’den yapılan açıklama şöyle “Sayın Oduncu’nun, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kayyım yönetiminin AK Parti adayı adına dağıtılmak üzere 53 milyon TL’lik yardım kolisi aldığına dair iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tür iddialar, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirilen yardım faaliyetlerini karalamaya yönelik asılsız ve mesnetsiz suçlamalardır.

‘ASILSIZ VE MESNETSİZ SUÇLAMALARDIR’

2021-2022 yılları arasında her Ramazan ayında aynı şekilde ramazan kolileri dağıtılmış olup, ayrıca 2023 yılı sel felaketinde ve 2023 yılı 6 Şubat depreminde de aynı şekilde yardım kolileri dağıtılmıştır. Söz konusu yardım kolileri, Batman Belediyesi kayyımı olan Valilik tarafından Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda ve Batman Belediye Meclisi tarafından alınan kararlar doğrultusunda, Batman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kayıtlarında bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza düzenli olarak dağıtılmaktadır. Bu yardımlar, Ramazan ayı dolayısıyla gerçekleştirilmekte olup, tamamen Batman Belediyesi’nin kendi logosuyla dağıtılmaktadır ve seçimle hiçbir alakası yoktur.

’BELEDİYE KENDİ LOGOSUYLA DAĞITTI, SEÇİMLE HİÇ BİR ALAKASI YOKTUR’

DEM Parti, yardım kolileri gibi hassas bir konuda dahi asılsız iddialar ortaya atarak, karalama politikasını sürdürmektedir. DEM Parti, yalan üretme partisi haline gelmiş olup, kendi iradeleriyle değil, bir yerlerden aldıkları talimatlarla hareket eden bir kukla partisi olarak faaliyet göstermektedir. “Çamur at, izi kalsın” mantığıyla hareket eden DEM Parti, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılan yardım kolilerine dil uzatacak kadar küçülmüştür. Bu tür iddialar, yalnızca asılsız olmakla kalmayıp, yardım faaliyetlerimizin gerçek amacını gölgelemeye yöneliktir. AK Parti İl Başkanlığı, kendi bütçesi dışında hiçbir kurumun bütçesini kullanmamış, seçim çalışmalarını ve yardımları kendi bütçesiyle gerçekleştirmiştir. Yardım gibi önemli bir konuyu siyasi malzeme yapmayacak kadar yüksek bir parti olan AK Parti, bu tür şeyleri ancak DEM Parti gibi yalan üretmeye alışkın partilerin yapabileceğini belirtmek isteriz. Hizmet üretemeyen ve beceriksizliklerini bu tür yalan haberlerle örtmeye çalışan DEM Parti, kendi yönetimleri sırasında yardım etmeyi bilmedikleri gibi, var olan tüm yardım anlaşmalarını da reddetmişlerdir. Bugün bu tür yalan haberlerle kamuoyunu yanıltmaya çalışmaları, acziyetlerinin ve çaresizliklerinin bir göstergesidir. Bu tür yardımlar, vatandaşlarımızın refahını artırmak ve sosyal dayanışmayı güçlendirmek amacıyla her yıl titizlikle gerçekleştirilmektedir. DEM Parti’nin iddiaları, yalnızca asılsız olmakla kalmayıp, bu yardımların gerçek amacını gölgelemeye yönelik çamur politikalarından ibarettir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.