Batmanlı Kadınlar Kooperatifler ile güçleniyor

Batman’da son yıllarda kadınların hem sosyalleşmeleri hem de ekonomik olarak güçlenmeleri için en iyi model olarak uygulanan ve desteklenen kadın kooperatifçiliğine bir destek de Avrupa Birliği’nden geldi.

Batmanlı Kadınlar Kooperatifler ile güçleniyor
Yayınlama: 20.05.2024
8
A+
A-

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ve AB finansmanıyla, Petrolkent Üreten Kadınlar Kadın Girişimi Kooperatifi tarafından yürütülen “Kadına Dair Her Şey” projesi, Batmanlı kadınları kooperatif çatısı altında sosyal ve ekonomik açıdan güçlendirmeyi amaçlıyor.

KADINLARA DİJİTAL PAZARLAMA EĞİTİMİ

Proje kapsamında 100 kadına dijital pazarlama eğitimleri verilirken, 5 kooperatif üyesi kadın da İstanbul’daki başarılı kadın kooperatiflerini ziyaret ederek deneyimlerini paylaştı. İstanbul’da POTLAÇ, EKİP ve HEMDEM kadın kooperatiflerini ziyaret eden kadınlar, ilimizde kadın kooperatifçiliğinin güçlendirilmesi için tüm kadın kooperatiflerini bir araya getirecek bir platforma ihtiyaç duyulduğunu ifade ettiler. Bu amaçla Haziran ayında yapılacak olan ve tüm kadın kooperatiflerini içerecek Batman Kadın Kooperatifi Çalıştayının çok önemli olduğunu vurguladılar.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.