‘Batman’ı daha sağlam bir zemine taşımalıyız’

AK Parti Batman Belediye Başkan adayı Adil Sebati Ceylan, gazetecilerle bir araya gelerek seçim çalışmaları ve projelerini açıkladı.

‘Batman’ı daha sağlam bir zemine taşımalıyız’
Advert
Yayınlama: 10.03.2024
22
A+
A-

Kristal Park’ta düzenlenen ve AK Parti İl Başkanı Akif Gür’ünde bulunduğu toplantında şehrin  kalkınması ve yaşam kalitesini artırmaya yönelik projelerini ve seçim stratejilerini anlatan başkan adayı Ceylan, projelerini şöyle sıraladı: “Batman’ı daha sağlam bir zemine taşımalıyız. Bunun için en uygun yer batı ramandır. Bunu yaparken şehri uygun bir büyüme projeksiyonu ile planlayacağız. Batman da alt ve orta gelir gurubu vatandaşlarımızın konut ihtiyacını karşılamak için çözüm üreteceğiz. Biz buna duyarsız kalamayız. 1.Etap olarak 5000 adet sosyal konutu ivedilikle inşaa edeceğiz, bu sosyal konutları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza vereceğiz.”

‘TRAFİĞİ RAHATLATACAK ADIMLARI HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

Ceylan, “Her mahalleye böylelikle etüt ve kurs merkezleri açacağız. Evliliğe adım atanlara da 100 bin lira çeyiz desteği vereceğiz. Öğrencilerimize aylık 1300 TL burs ve ulaşım desteği sağlayacağız. Ulaşım ve trafik sorununun çözümüne dair projelerimiz de var. İnşallah Batman trafiğini rahatlatacak adımları hayata geçireceğiz.”

DEMİR YOLLARI DEPLASESİ

Ceylan, “Demiryolları deplasesi ve mevcut demiryolu hattının hafif raylı sisteme dönüştürülmesi projesini hayata geçireceğiz. Şehrimizi boydan boya kat eden demiryolu hattının deplasesi ile mevcut demiryolu hattı hafif raylı trene dönüştürülerek havaalanı bağlantısı sağlanacaktır. Aynı zamanda belediye ring yollarının içinde hafif raylı sistem tasarlanarak bu hafif raylı sistemler arası geçişi sağlayacak aktarma istasyonları kurulacaktır.”

‘YENİ SOKAK DÜZENLEMELERİ YAPACAĞIZ’

Şehir merkezinin nefes almasını sağlayacak meydan ve sokak düzenlemeleri yapacaklarını da aktaran Ceylan, “Park ve bahçelerimizi 24 saat kaplı devre kamera sistemleri ile izleyeceğiz. Herhangi bir olumsuzlukta zabıta ve kolluk kuvvetlerinin duruma müdahale etmesini sağlayacağız. Park ve bahçelerimizi güvenli hale getireceğiz. Kadınlar ve çocuklarımız bu parklarda güvenle dolaşabilecekler.” Şeklinde konuştu.

SEL RİSKİNE KARŞI KALICI TEDBİR AÇACAĞIZ

“Seli Batman’ın gündeminden çıkartacaklarını ifade eden Ceylan, “Kuşaklama projesi ile ani yağışta kentimize doğru akan suyun tahliyesini sağlayacağız. Böylece kent içindeki derelerimizin yükünü hafifleteceğiz. İluh deresine gelen yan kollar ve Batman çayı bağlantısını ıslah edeceğiz. Bu derelerimizi Avşo deresi ve sulama kanalı ile beraber çevre düzenlemesi yaparak kentimize ait bir güzellik unsuru haline getireceğiz.” Şeklinde konuştu.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.