‘Batman’ı büyükşehir’e hazırlıyoruz’

‘Batman’ı büyükşehir’e hazırlıyoruz’
Yayınlama: 26.10.2023
48
A+
A-

Vali/ Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in “Yerinde İletişim Yerinde Çözüm” sloganıyla başlattığı ‘Mahalle Buluşmaları‘ kapsamında Hilal Mahallesi’nde vatandaşların sorun taleplerini dinledi.

Batman Belediyesi yetkilileri tarafından Valilik ve Belediye tarafından mahallede altyapı, üstyapı, kültür ve sanat, park, sağlık, güvenlik, eğitim, ulaşım, sosyal yardım ve doğalgaz altyapısı konularında yürütülen hizmetlere ilişkin yapılan bilgilendirme sunumunun ardından Vali Canalp, Mahalle Muhtarı Resul Karakuş’tan mahallenin sorun ve taleplerini dinleyerek, sorunların giderilmesi konusunda ilgili kurum yöneticilerine talimat verdi

1 MİLYON NÜFUSA HAZIRLIK

Daha sonra mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Vali Canalp, Batman’ı büyükşehir yapma yolunda temel taşları teker teker döşediklerini belirterek, kent için yapılan yeni imar planın 1 milyon nüfusun esas alınarak yapıldığını ifade etti.

KAÇAK ETLE MÜCADELE DEVAM EDECEK

Kaçak etle mücadele konusunda vatandaşları uyaran Vali Canalp, kaçak etle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirterek, halk sağlığını tehlikeye atan ve bu konuda kurallara uymayanlar hakkında cezai müeyyidelerin uygulanacağını ifade etti.

GIDA İHTİSAS OSB ONAYLANDI

İlimiz yapılması planlanan Organize Sanayiler hakkında bilgi veren Vali Canalp, “Buradan sizlere müjdeli bir haber vermek istiyorum. Oymataş Köyümüz sınırları içerisinde yapılması planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin yeri Tarım Orman ve Köy İçleri Bakanlığınca uygun görülerek onaylandı. Şimdi proje çalışmalarımıza başlanacak. İnşallah ihale süreçlerine başlayacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.