Batman Valiliğinden İluh Devlet Hastanesi açıklaması

Batman İluh Devlet Hastanesi’nde bulunan ek bina kolonlarda olan çatlaktan dolayı boşaltıldı.

Batman Valiliğinden İluh Devlet Hastanesi açıklaması
Yayınlama: 07.06.2024
5
A+
A-

Konuyla ilgili Batman Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimiz İluh Devlet Hastanesi ile ilgili bazı yerel ve ulusal basın organlarında çıkan haberlerle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama gereği duyulmuştur. İluh Devlet Hastanemiz; 1968 yılında Batman SSK Hastanesi olarak hizmete girmiş ve 1998 yılında ek blok yapılarak hizmete devam ederek ve süreç içerisinde Sağlık Bakanlığına devredilerek (A) ve (B) blok halinde hizmet vermektedir.

Sağlık Bakanlığınca özel bir müşavirlik firması ile Batman Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce yapılan analizler sonucunda 56 yıllık (A) blokla ilgili hazırlanan teknik rapor doğrultusunda, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon marifetiyle yapının sağlık hizmetine uygun olmadığı ve tahliyesinin uygun olacağının değerlendirilmesi sonucunda (A) Blokun tahliyesi kararlaştırılmıştır. Hastanemizin (B) bloğunda ise acil ve poliklinik hizmetlerine devam edilmektedir.

Mevcut durumla ilgili raporlar ve belgeler eşliğinde Sağlık Bakanlığının ilgili genel müdürlükleri bilgilendirilmiştir.

Hastanemizin mevcut yerinde sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde devamını sağlamak üzere yeni bir hastanenin yapılması için Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.