Batman Üniversitesi ICOFESP’in ortaklarından biri oldu

Batman Üniversitesi ICOFESP’in ortaklarından biri oldu
Advert
Yayınlama: 06.09.2023
22
A+
A-

Öğrencilerine nitelikli bir eğitim sunarken dünyanın kapılarını da açmaya özen gösteren Batman Üniversitesi uluslararası iş birlikleri artıyor.

Üniversite, Üsküp, Makedonya’da 4-6 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşen I. Uluslararası Finans, Ekonomi ve Sürdürülebilir Politikalar Kongresi’nin (ICOFESP) ortaklarından biri oldu.

‘ENERJİ ALANINDA YENİ TEKNOLOJİLERİN KULLANIM ALANLARI GENİŞLETİLEBİLİR’

Etkinliğe onur komitesi üyesi ve konuşmacı olarak katılan ve konu hakkında bilgilendirmede bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, İnönü Üniversitesi gibi Türkiye’deki önemli üniversitelerin de ortaklık ettiği ICOFESP Kongresinin, dünya genelinde ekonomi, finans ve politika alanlarında son gelişmeleri tartışmak için araştırmacılar ve profesyoneller için ideal bir akademik platform sunduğunu söyledi.  Bu etkinliğin ekonomi, finans ve politika gelişmeleri alanında etkileşimi teşvik etmeyi amaçladığını belirten Rektör Demir, enerji alanında yapay zeka konusunun öneminin yüksek olduğunu, bu alanda yeni teknolojilerin kullanım alanlarının genişletilebileceğini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.