Batman Rize Arasında Sanayi ve Ticarete Dayalı İşbirliği

Batman Rize Arasında Sanayi ve Ticarete Dayalı İşbirliği
Yayınlama: 17.10.2023
23
A+
A-

BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir, Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Bölgesi arasında köprü oluşturmak ve ticareti kolaylaştırmak amacıyla Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RİZETSO) Yönetimi ve Rizeli İş İnsanlarını ağırladı. 

HEYET BATMAN’DA AĞIRLANDI 

Batman’da yatırım ve iş birliği yapmak isteyen iş insanları, Batman Organize Sanayi Bölgesinde fabrika ziyaretleri gerçekleştirdi. Yapılan işbirliği sonucu Batman Ticaret ve Sanayi Odası ve Rize Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kardeş Oda Protokolü imzalandı.  Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir “İki oda arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantı ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde ekonomik faaliyetleri arttırmak, daha kapsamlı projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında sosyo-kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmek amacıyla Kardeş Oda Protokolü’nü imzaladık.

Protokol kapsamında taraflar bölgelerindeki yatırım ortamının ve ticaret hayatının gelişmesine fayda sağlayabilecek. Ulusal ve Uluslararası alandaki ticari ve sanayi gelişmelerle ilgili deneyimlerini aktaracaklar. Taraflar, üyelerine katma değer sağlamak amacıyla uygulanan ve uygulanacak olan projeler konusunda birbirlerini bilgilendirecek, teknik ve idari destek verecek” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.