Batman ile Uşak  Arası Kaç Km, Kaç Saat Sürer?

Batman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehir ve il merkezidir. Batman 634,000 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Batman ile Uşak  Arası Kaç Km, Kaç Saat Sürer?
Advert
Yayınlama: 29.01.2024
17
A+
A-

Uşak Haber de yer alan habere göre ilin adı, şehrin doğal güzelliklerinden biri olan ve şehrin sembolü haline gelmiş olan Batman Çayı’ndan gelmektedir. Şehir, tarih boyunca Urartular, Romalılar, Bizanslılar ve daha sonra Selçuklular gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Şehirde turistik açıdan önemli yerler de bulunmaktadır. Hasankeyf, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bir ilçedir ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Batman Çayı kıyısında bulunan parklar, yeşil alanlar ve göletler, şehir sakinleri ve turistler için dinlenme ve rekreasyon alanları sunar.

Batman ile Uşak Arası Kaç Km?

Batman ile Uşak arası karayoluyla yaklaşık olarak 1.280 – 1.320 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Bu mesafe, seçtiğiniz rota ve yol koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Batman ile Uşak Arası Kaç Saat Sürer?

Uşak şehri ile Batman şehri arası seyahat araba ile yaklaşık olarak 14 saat 45 dakika, otobüs ile yaklaşık olarak 19 saat 30 dakika sürmektedir.Bu süre, seçtiğiniz rota, ulaşım aracı ve yol koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Batman ile Uşak Arası Ulaşım Seçenekleri

Batman ile Uşak şehirleri arasındaki ulaşım, iki şehir arasındaki uzaklığa ve tercihlere göre çeşitli seçenekler sunmaktadır. Uşak ile Batman arasındaki ulaşım seçenekleri arasında kişisel araba ile ulaşım ve otobüs ile ulaşım bulunmaktadır.

Batman ile Uşak Arası Otobüs Firmaları

Batman ve Uşak şehri arası seyahat için kullanılabilecek otobüs firmaları arasında; Can Diyarbakır, Kamil Koç, Lüks Batman, Star Batman, Petrol, Özlem Batman, Has Diyarbakır Turizm bulunmaktadır.

Batman ile Uşak Arası Yol Tarifi

Batman şehrinden Uşak şehrine ulaşmak için tercih edilebilecek 2 farklı güzergah bulunmaktadır. Güzergahlarda takip edilecek rota içerisindeki şehirler sırasıyla şu şekildedir.

  1. Güzergah: (E90 üzerinden) Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Osmaniye, Adana, Ereğli, Subaşı, Sille, Akşehir, Afyonkarahisar, Banaz, Uşak
  2. Güzergah: (Kayseri Malatya Yolu/D300 üzerinden) Batman, Diyarbakır, Malatya, Kayseri, Gölhisar, Haymana, Polatlı, Sivrihisar, Bayat, Afyonkarahisar, Banaz, Uşak

Kaynak: www.usakhaber.com

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.