Batman Final Ortaokul Öğrencileri’nden TÜBİTAK Başarısı

Bu yıl 18.’si düzenlenen TÜBİTAK 2204-B Öğrenci Araştırma Projeleri yarışması Van Bölge Finalleri, 22-25 Nisan tarihleri arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde tamamlandı. Bölge finaline gelen öğrenciler, 10 farklı kategoride hazırladıkları toplam 105 proje ile projelerini sergileme fırsatı yakaladı.

Batman Final Ortaokul Öğrencileri’nden TÜBİTAK Başarısı
Advert
Yayınlama: 02.05.2024
9
A+
A-

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIK UYGULAMASI BATMAN’A 3.’LÜK GETİRDİ

Batman Final Ortaokulu 6. Sınıf öğrencilerinden Melis Su Altuntaş ve Füsun Günal hazırlamış oldukları Teknoloji Bağımlılık Uygulaması ile TÜBİTAK 2204-B Öğrenci Araştırma Projeleri yarışmasında Yazılım alanında bölge 3.’sü oldu. Öğrenciler, hem yetişkinler için hem de öğrenciler için hazırladıkları mobil uygulama ile bireylerde teknoloji bağımlılığı konusunda farkındalık yaratmayı amaçladılar. Öğrenciler, proje fikirlerini genç nesilden yola çıkarak hazırladıklarını söylerken, teknoloji bağımlılığı konusunda büyük küçük herkese farkındalık oluşturmak için canla başla çalışacaklarını, uygulamayı daha da geliştireceklerini belirtti. Öğrenciler, başta danışman öğretmenleri Hicran Tanış olmak üzere Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Gamze Yardımcı’nın kendilerine hep destek olduklarını, Ortaokul Müdürü Hilal Çetin ve Genel Müdür Orhan Alp’in de kurum olarak maddi ve manevi desteklerini esirgemediklerini belirterek sonsuz teşekkürlerini iletti.

‘EĞİTİMDE İNOVASYON VE ARAŞTIRMA ÖNEMLİ’

Final Okulları Genel Müdürü Orhan Alp yaptığı açıklamada, Final Okulları’nın eğitimde inovasyona ve araştırmaya verdiği önemin altını çizerek, öğrencilerin hem bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırma hem de onları bu alanlarda kariyer yapmaya teşvik etme noktasında kritik bir role sahip olduğunu belirtti. Bu başarının, okulun eğitimde kaliteyi her zaman ön planda tuttuğunun ve öğrencilerini geleceğin zorluklarına karşı donanımlı hale getirmek için sürekli çaba sarf ettiğinin bir göstergesi olduğunu vurguladı.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.