Başkan Ekmen, önemli sorunlara dikkat çekti

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanı ve Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, Batman’da son zamanlarda yaşanan intihar vakalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Başkan Ekmen, önemli sorunlara dikkat çekti
Yayınlama: 10.05.2024
11
A+
A-

Açıklamasında ailelere, eğitimcilere ve gençlere seslenen Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen “Son günlerde pırıl pırıl gençlerimizin intihara sürüklenerek canlarına kıydıklarına büyük bir üzüntü ile şahitlik ediyoruz. Şu anda Batman’ın önemli ve birincil sorunu budur. Gençlerimiz, yaşadıkları hayal kırıklıkları, sosyal, psikolojik ve ekonomik sorunlarla canlarına kıyma noktasına geliyor. Batman’da bütün kurumlar, bütün sivil toplum kuruluşları ve bütün medya organlarının acilen bir araya gelerek bu sorunu masaya yatırmaları ve çözüm araması gerekmektedir.

‘AİLELERE, ÖĞRETMENLERE VE GENÇLERE SESLENDİ’

Genç erkekler, henüz hayatının baharında hayallerinin peşinde olan genç kızlarımızda hayal kırıklığı yaratacak eylem ve davranışlarda bulunmayın. Sizlerin de anneleriniz, bacılarınız, kardeşleriniz var. Sizin ailenize yapılmasını istemediğiniz tutum ve davranışları sizler de genç kızlara bulunmayın. Değerli öğretmenlerimiz, Hz. Ali’nin bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum sözünden hareketle sizler toplumumuzun baş tacısınız. Öğretmenlerimize yönelik şiddet ve saygısızlık da bizleri derinden üzen olaylardır. Eğitim emekçilerimiz, lütfen öğrencilerinizi iyi gözlemleyin, okul ve aile işbirliğini güçlü tutun. Çocuklardaki değişimleri fark ederek onları intihara sürükleyen etkenlerin takipçisi olun. Öğrencilerinizdeki değişimleri iyi takip ederek ailelerle iletişimde olmayı ihmal etmeyin. Çocukları intihardan uzak tutmak için verebileceğiniz bütün özveriyi ve fedakârlığı yapın. Okul çevrelerinde ve okul içlerinde uyuşturucu gibi tehlikeli etkenlerin ortadan kaldırılması için seferberlik ruhuyla harekete geçin. Sevgili aileler, intihar olaylarında en çok yüreği yananlar anne ve babalar oluyor. Lütfen çocuklarınızla iyi iletişim kurun, onlara sevginizi ve güveninizi verin. Çocuklarınızı dinimizin ve geleneklerimizin gerektirdiği şekilde yetiştirin. İyi ahlak ve terbiye ile yetiştirilen çocuklar boşluğa düşmez. Kendini yalnız hisseden çocukların ruhsal bunalıma sürüklenmesi daha kolay oluyor. Çocuklarınız ne yaşarsa yaşasın, onların yanında olduğunuzu hissettirin. Gencik çocukların ihtiraı yüreğimizi parçalıyor. Günlerce üzüntü içerisinden çıkamıyoruz. Bu soruna karşı topulumun tüm kesimlerini görev ve sorumluluk almaya davet ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.